16. Piknik Naukowy w Warszawie: znamy datę
Zgłoszenia instytucji, które chciałyby wziąć udział w imprezie przyjmowane są do 2 stycznia 2012 roku.
Termin i temat imprezy ogłoszono podczas pierwszego spotkania organizacyjnego dotyczącego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 12 maja, w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Powiślu. Relacje z przebiegu imprezy będą nadawane na antenach radiowej Jedynki, Dwójki, Trójki oraz Czwórki - Radia z Wizją.
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia - zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych.
Jego pomysłodawcami są prof. Łukasz Turski i Krystyna Kępska-Michalska, a także Robert Firmhofer z Centrum Nauki Kopernik. Pierwszy Piknik - jako Piknik Naukowy Polskiego Radia BIS - odbył się 14 czerwca 1997 roku na Rynku Nowego Miasta.
W 2005 roku został wyróżniony przez Komisję Europejską jako jeden z 10 wzorcowych europejskich projektów obszaru "Nauka i społeczeństwo". Był inspiracją dla wielu inicjatyw popularyzujących naukę, m.in. budowy w Warszawie Centrum Nauki Kopernik.
W 2011 r. w Pikniku wzięło udział blisko 230 instytucji polskich i zagranicznych, które przygotowały niemal tysiąc pokazów naukowych.
Więcej informacji na stronie www.pikniknaukowy.pl.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Fot.: www.pikniknaukowy.pl
Tagi: Piknik Naukowy, 2012, nauka, eskperyment, doświadzenie, event, impreza plenerowa, lab, laboratorium, laboratoria
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje