PTA podsumuje 30 lat alergologii polskiej
Podczas tego spotkania lekarze podsumują osiągnięcia 30 lat polskiej alergologii. W kwietniu w Wiśle III Kliniczne Forum Ekspertów organizowane w ramach Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Astmy POLASTMA.
PTA zostało założone w 1982 r. w Bydgoszczy przez grupę prawie 200 lekarzy zainteresowanych integracją środowiska alergologicznego w Polsce. Obecnie towarzystwo liczy około 2 tys. członków i jest pełnoprawnym partnerem międzynarodowych organizacji i instytucji medycznych.
XI Międzynarodowy Kongres PTA zostanie zorganizowany między 12 a 15 września. Abstrakty można nadsyłać do 30 kwietnia 2012 r. poprzez system rejestracji dostępny pod adresem - http://kongres2012.pta.med.pl/abstrakty/
Organizatorzy przewidują prezentację nadesłanych prac w formie wystąpień ustnych lub plakatów oraz opublikowanie ich po kongresie.
Jednym z celów kongresu jest opracowanie wytycznych walki z chorobami alergicznymi. Jak szacują eksperci, w niedługim czasie liczba osób cierpiących z powodu alergii w Polsce przewyższy liczbę osób niemających alergii.
Wcześniej, w dniach 18-21 kwietnia, odbędzie się w Wiśle III Kliniczne Forum Ekspertów POLASTMA. Forum, które odbywa się pod hasłem "Astma bez granic" ma charakter bardziej specjalistyczny niż Kongres PTA, gdyż dotyczy diagnostyki i leczenia jednej choroby.
W Polsce z powodu astmy cierpi 4 miliony osób. Zdaniem alergologów nieprawidłowe leczenie czy brak rozpoznania tej choroby u większości z nich jest poważnym problemem polskiej medycyny. Stąd inicjatywa forum klinicznego, gdzie światowej sławy specjaliści przekazują swą wiedzę na temat astmy lekarzom poszukującym nowych i najskuteczniejszych metod jej wczesnego rozpoznania i leczenia.
Szczegóły dotyczące inicjatyw edukacyjnych Towarzystwa można znaleźć na stronach internetowych - www.pta.med.pl oraz na stronie XI Kongresu PTA - http://kongres2012.pta.med.pl i Klinicznego Forum Ekspertów Programu POLASTMA - http://forum2012.pta.med.pl.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.com.pl
Tagi: alergia, alergologia, konferencja, badania, edukacja, PTA, lab, laboratoria., laboratorium
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje