Uniwersytet Opolski - Dni z Biologią
10 lutego zaplanowano pokazy fotografii kwiatów, a także zajęcia z paleobiologii o tym, jak wyglądała Opolszczyzna 230 mln lat temu. W programie jest również prelekcja o gadach, u których różnicowanie płci zdeterminowane jest temperaturą. Naukowiec z UO opowie, czy zwierzęta te przez globalne ocieplenie czeka zagłada. W piątek odwiedzający UO będą się mogli też dowiedzieć, dlaczego owady są kolorowe oraz co ewolucja ma wspólnego z hipermarketem.
W sobotę z kolei na UO przygotowane będą relacje z wypraw naukowych: na Daleki Wschód Rosji, do Tadżykistanu, czy Boliwii. Eksperci chcą też przeprowadzić dyskusję o tym, czy w Opolu potrzebny jest Ogród Botaniczny.
Dalszy ciąg dni z biologią badacze z UO zaplanowali na marzec. 16 marca i 17 marca uczestnicy spotkań na uczelni będą mogli posłuchać o użytecznych roślinach, o nietoperzach, bioróżnorodności czy sercu. Uczestnicy wypraw naukowych opowiedzą o swoich badaniach na Ukrainie, w Puszczy Białowieskiej oraz Nowej Kaledonii.
Wydarzenia są bezpłatne i dostępne dla wszystkich. Celem dni z biologią jest popularyzacja biologii i zachęcenie młodych osób do studiowania na UO.
Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.com.pl
Tagi: Dni Biologii, nauka, wystawa zdjęć, wyprawa badawcza, wykład popularnonaukowy, UO, Uniwersytet Opolski, lab, laboratoria, laboratorium
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje