12 maja w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jak informują organizatorzy, jest to największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę. Udział w wydarzeniu weźmie ponad 200 instytucji z polski i z zagranicy. Tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia jest energia.
Popularyzacja nauki wśród społeczeństwa jest niezbędnym działaniem, które zachęci w szczególności młodych Polaków do zainteresowania się astronomią, matematyką, geografią, chemią, fizyką i innymi ważnymi z punktu widzenia gospodarki dziedzinami nauki. To właśnie imprezy ukazujące praktyczne zastosowanie rozwiązań naukowych są najlepszą reklamą dla polskich uczelni. Badania socjologiczne prowadzone w trakcie poprzednich edycji imprezy, wskazują, że największe zainteresowanie Piknik wzbudza wśród uczniów szkół podstawowych oraz studentów. Zdecydowana większość uczestników wydarzenia, podkreśla, że w następnym roku również odwiedzi to miejsce. Można dzięki temu wywnioskować, że zainteresowanie nauką wśród Polaków jest duże, a ich potencjał jest wart zagospodarowania. Może akurat 16. Piknik Naukowy rozbudzi w niejednym młodym człowieku zainteresowanie którąś z dziedzin nauki?
Co roku uczestnicy mają możliwość podziwiania dorobku naukowego różnych placówek i instytucji naukowych z Polski i z zagranicy. Organizatorzy specjalnie przygotowują w tym celu stoiska, sceny oraz namioty, które na jeden dzień zamieniają się w laboratoria naukowe. Uczestnicy będą mogli obejrzeć ponad 1000 pokazów w większości związanych z tematem przewodnim, którym jest Energia. Nie zabraknie także licznych atrakcji dla dzieci.
16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w parku im. Marszałka Edwarda Rydza- Śmigłego na warszawskim Powiślu 12 maja, w godzinach 11:00-20:00. Wstęp jest wolny.
Autor: Jan Daniel
Tagi:
piknik naukowy,
nauka,
festiwal,
edukacja,
lab,
laboratoria,
laboratorium
wstecz
Podziel się ze znajomymi
03-03-2023
Dla osób z niewydolnością serca.
03-03-2023
Informują Władze USA.
03-03-2023
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
03-03-2023
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
03-03-2023
Po to by oszczędzać energię w miastach.
03-03-2023
Filmy, zdjęcia i eksponaty związane z astronomią.
03-03-2023
Przekazał Wydział Fizyki UW.
03-03-2023
Postępujące ocieplenie dot. wszystkich sezonów roku.
Recenzje