Dni Owada w Krakowie
Towarzyszyć im będzie I Krakowska Wystawa Zwierząt Amatorskich, a ponadto, jak co roku, wystawy żywych owadów i pajęczaków krajowych i egzotycznych, owadów drapieżnych, parazytoidów oraz nicieni. Prezentowane będą rośliny i zwierzęta owadożerne, owady preparowane, exlibrisy oraz fotografie o tematyce entomologicznej.
Ważną częścią tej edukacyjnej imprezy będzie sesja wykładów, które będą się odbywać w piątek, w godzinach 10.00-13.00 w Klubie Studenckim „Arka”. Entomolodzy z Wydziału Ogrodniczego UR opowiedzą o trzmielach ziemnych i trzmielach w szklarni oraz dzikich pszczołach. Zdradzą, jak pszczoły robią miód. Będzie można też wysłuchać wykładu „Mrówki żniwiarki – fakty i tajemnice”. Jak informuje rzeczniczka prasowa UR Izabella Majewska, impreza co roku gromadzi tłumy zwiedzających. Dla najmłodszych organizowane są warsztaty, podczas których można uczestniczyć np. w zabawach w glinie. Dodatkową atrakcją są wróżby „owadziej wróżki”, „owadzie” tatuaże, zawody w owadziej lekkoatletyce czy pokazy owadziego origami.
W tym roku po raz pierwszy Dniom Owada towarzyszyć będzie I Krakowska Wystawa Zwierząt Amatorskich. Na sobotę (w godzinach od 12.00 do 14.00) zaplanowano wybory najmilszej świnki morskiej. Również w sobotę o godz. 10.00 w Klubie Akademickim „ARKA” odbędzie się III Międzypokoleniowe spotkanie Dziadków i Wnucząt pt. Wszystkie owady są piękne.
Imprezy będą trwały od godziny 10.00 do 17.00 przy Al. 29 Listopada 46 oraz 54. Wstęp wolny.
Źródło: www.ur.krakow.pl
Tagi: pszczoła, miód, warsztaty, owad, pajęczak krajowy, pajeczak egzotyczny, owad drapieżny, parazytoid, nicień
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje