Pojedynek Mówców
Od godz. 15 będą na Państwa czekać rysownicy, którym będzie można "zadać" temat związany z rozwojem nauki, a oni artystycznie go zinterpretują. Rysownicy (na zaproszenie Centrum Myśli Jana Pawła II):
Wojciech Pawliński (twórca plakatów, komiksów, rysunków satyrycznych, okładek i ilustracji książkowych. Student wydziału grafiki na warszawskiej ASP. W 2007 r. jego komiks „P.W. 44" otrzymał wyróżnienie za najlepszy debiut w konkursie „Epizody Powstania Warszawskiego") oraz Tomasz Zuchniewicz (rysownik, student wydziału grafiki na warszawskiej ASP).
Poza tym będzie można posłuchać gości specjalnych:
- Prof. Mark Post - bioinżynier z holenderskiego Maastricht University - jeszcze kilka lat temu zajmował się chirurgią rekonstrukcyjną. Z medycyny wyniósł umiejętność namnażania w laboratorium wybranych tkanek, przede wszystkim mięśni. Uzupełniał brakujące fragmenty ciał pacjentów rozmnażanymi na specjalnej pożywce ich własnymi komórkami (współczesna medycyna od ponad dziesięciu lat hoduje z powodzeniem na użytek przeszczepów fragmenty skóry, wątroby, nerek, piersi, mięśni, naczyń krwionośnych, a nawet ciał jamistych penisa). "Dziś moim celem jest wyhodowanie solidnej szynki i zaprezentowanie jej światu w obecności żywej i zdrowej świni - donatorki komórek" - deklaruje uczony.
- Prof. Post przerzucił się na produkcję mięsa, uznając, że zaprzęgając całą swoją medyczną wiedzę i doświadczenie, może przynieść więcej korzyści światu i rozwiązać więcej problemów - głodu, braku energii, wody, a nawet ocieplenia klimatu.
- Oron Catts - australijski arysta-naukowiec z nurtu bioart. Współtwórca wystawy czasowej "Surowe formy" (Crude Life), która będzie dostępna w CNK od 2 do 24 czerwca.
Impreza odbędzie się z gościnnym udziałem Centrum Myśli Jana Pawła II. Gościem tej instytucji, poproszonym o komentarz w sprawie humanistycznego wymiaru biotechnologii bedzie Michał Łuczewski – doktor socjologii, psycholog.
Źródło: http://www.kopernik.org.pl/
Tagi: wykład, biotechnologia, Centrum Nauki Kopernik, bioinzynier, psychologia, komiks
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje