Studenci z Rzeszowa projektantami lotnisk
Szkolenie prowadzi twórca oprogramowania Kamal Romider Singh, specjalista z zakresu planowania i rozwoju lotnisk. Jak poinformowała rzeczniczka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Urszula Pasieczna, dzięki szkoleniu absolwenci zdobędą unikatowe na rynku przewozów lotniczych umiejętności projektowania lotnisk i umiejętność dokładnej analizy zachodzących na nich procesów.
Z obsługi oprogramowania przeszkolonych zostanie 45 studentów. Będą oni także korzystać z tego oprogramowania przez cały rok. Uczelnia bowiem zakupiła 50 pełnych licencji. W czasie szkolenia słuchacze zdobędą praktyczną wiedzę z organizacji codziennej pracy w międzynarodowym porcie lotniczym, nauczą się m.in. jak optymalizować procesy, aby praca portu była wydajniejsza i bezpieczniejsza, będą tworzyć od podstaw własne modele pracy lotniska i decydować, jak rozmieścić konkretne elementy portu i sprawnie zorganizować ruch pasażerów. Sprawdzą np. gdzie tworzą się kolejki, gdzie pojawiają się problemy, by im zapobiec.
Szkolenie potrwa 45 godzin. W kolejnym semestrze studenci zrealizują indywidualnie duże projekty. Wyniki mogą wykorzystać do prac dyplomowych lub w publikacjach naukowych.
Romider Singh jest prezesem międzynarodowej firmy Aviation Research Corporation z główną siedzibą w Kanadzie. Mają przedstawicielstwa m.in. w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Singh w latach 90. stworzył pierwszą wersję narzędzia ARCport, który jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych oprogramowań do symulowania procesów zachodzących na lotnisku, np. zachowania pasażerów, przepływu bagażów i cargo, odprawy bagażowej oraz obsługi naziemnej samolotów i pasów startowych.
Z oprogramowania korzystają międzynarodowe lotniska, by kontrolować i analizować finanse oraz infrastrukturę m.in. pod kątem przyszłej rozbudowy oraz firmy związane z przewozami lotniczymi.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Tagi: praca, projektowanie, student, lotnisko, zarzadzanie, oprogramowanie, port lotniczy
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje