Uzyskiwanie wodoru dzięki nanocząstkom i promieniom słonecznym
W komunikacie prasowym dotyczącym tego procesu, Young wyjaśnia: „Odporność materiału półprzewodnikowego na fotokorozję stanowi dużą przeszkodę w konwersji energii słonecznej na paliwo. Udało nam się opracować wydajną i tanią polimerową powłokę ochronną, o dobrej przewodności elektrycznej. Jest to znaczące osiągnięcie, kiedy opracowywane są niedrogie środki, pozwalające na wykorzystanie energii słonecznej do wydobycia odnawialnego wodoru z wody.”
Young sugeruje zastąpienie tego drobnego urządzenia, wykorzystanego w prototypie, nanocząstkami Hypersolar’u, które mogą być masowo produkowane i wykorzystane do produkcji wodoru na masową skalę.
„Nasza technologia może zmienić świat. Jeśli uda nam się opracować tanią i wysokowydajną energię słoneczną napędzaną nanocząstkami rozszczepiającymi wodę, możemy wtedy wykorzystać łatwo dostępną wodę morską, wody odpływowe, rzeczne lub ścieki w celu wytworzenia dużych ilości paliwa wodorowego, by dostarczyć energię elektryczną na całym świecie. Użycie paliwa wodorowego w ogniwach paliwowych oraz samo jego spalanie powoduje, iż czysta woda (H2O) wraca z powrotem do atmosfery. Firma Hypersolar stale robi postępy, by urzeczywistnić tę wizję.” - wyjaśnia Young
Zaobserwowanie czy symulacja fotosyntezy będzie mogła rywalizować z wypróbowanymi już procesami elektrokatalitycznymi, w których nanosurowiec jako katalizator poprostu zastępuje platynę w celu wytworzenia gazu wodorowego powinno być szczególnie interesujące.
Źródło: www.nanonet.pl
Tagi: polimer, powłoka, energia słoneczna, wodór, nanoczateczka, elektrokataliza
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje