VI Światowe Dni Innowacji
Światowe Dni Innowacji to wydarzenie skierowane nie tylko do przedsiębiorców i przedstawicieli sektora badawczo-rozwojowego, którzy z innowacjami mają do czynienia na co dzień. To impreza przede wszystkim dla mieszkańców Wielkopolski, którzy w tym czasie będą mogli zapoznać się z zagadnieniami, które dotyczą także ich samych.
Najważniejszym tematem VI Światowych Dni Innowacji będą innowacje w energetyce. Wybór jest nieprzypadkowy, gdyż państwa europejskie w związku z rosnącymi potrzebami energetycznymi, są zmuszone do opracowania zrównoważonego modelu energetycznego, w którym zastosują różne źródła dostaw. Takie działanie regulują także przepisy Komisji Europejskiej w przyjętym pakiecie klimatyczno-energetycznym 20/20/20.
Kolejnym ważnym zagadnieniem będzie budowa cyfrowej Wielkopolski. Organizatorzy już dziś zapraszają do wzięcia udziału w II Wielkopolskim Forum Sieci Szerokopasmowej, podczas którego będzie można się zapoznać z nowymi rozwiązaniami technologicznymi.
Ciekawym elementem tegorocznego wydarzenia będą ponadto specjalistyczne spotkania warsztatowe, które mają za zadanie popularyzować i uświadamiać przedstawicielom środowisk naukowych i biznesowych znaczenie innowacji. Warsztaty będą dotyczyć takich branż jak IT, biotechnologia czy design.
Podczas ŚDI innowacje wyjdą także na ulice Poznania. Na Placu Adama Mickiewicza stanie wystawa pt. „Labirynt Innowacji”, która zaprezentuje osiągnięcia wielkopolskich naukowców i przedsiębiorców za pomocą najnowszych rozwiązań multimedialnych. W jej otoczeniu będą się odbywać ponadto debaty społecznościowe na temat relacji Wielkopolski z Warszawą i Berlinem oraz roli Wielkopolan w innowacyjności kraju do 2030 roku.
Tegoroczne Światowe Dni Innowacji odbędą się od 24 do 28 września 2012 roku . Osoby chętne do wzięcia udziału w wykładach i warsztatach mogą się rejestrować za pośrednictwem strony http://sdi-wielkopolska.pl/pl/rejestracja/2012.aspx.
Źródło: www.pi.gov.pl
Tagi: warsztaty, wystawa, szkolenie, IT, biotechnologia, design, gopsodarka, innowacje, lab, laboratorirum, energetyka
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje