BASF w trosce o bezpieczeństwo
Wśród nowych produktów znajdziemy model EH z soczewką pomiarową, dostosowany do 2 lub 4 przewodów. W EH zredukowano masę wibracyjną w obszarze kontaktowym, dzięki czemu EH świetnie sprawdza się w procesach, którym towarzyszą silne wibracje. System mierzy ciśnienie i temperaturę w nawet 8 miejscach w reaktorach, wymiennikach ciepła i rurociągach.
Dynamiczne elementy termiczne BASF sprawdzają się w instalacjach LDPE na całym świecie. Zostały zoptymalizowane do procesów pod ciśnieniem do 3600 barów i reagują na zmiany temperatury 2,5 do 3 razy szybciej niż standardowe modele. Dzięki unikalnej technologii produkcji gwarantują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.
W 1931 roku Carl Bosh otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za opracowanie metody wysokociśnieniowej. Dziś BASF obsługuje 40 systemów wysokociśnieniowych na całym świecie. Oferuje elementy pomiarowe i urządzenia monitorujące, rury i łączniki zdolne do pracy pod ciśnieniem do 3600 barów. BASF jest jedynym producentem, który wykorzystuje własne instalacje wysokociśnieniowe w swoich technologiach produkcyjnych.
Źródło: www.chemiaibiznes.com.pl
Tagi: BASF, technologia wysokociśnieniowa, lab, laboratorium, rurociąg, reaktor, wymiennik
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje