Stypendia i staże - ITME, TEAM
Wykształcenie: doktorant Chemii, Fizyki, Inżynierii Materiałowej oraz dziedzin pokrewnych
Data zakończenia realizacji projektu: 31.01.2013
Tytuł projektu: Self-organization approach towards photonics/optoelectronics
Opis projektu: Główną ideą projektu jest użycie samo-organizujących się struktur eutektycznych do uzyskania wieloskładnikowych, wielowymiarowych, ustrukturyzowanych materiałów, o kontrolowanych fizykochemicznych i strukturalnych właściwościach, zdolnych do generowania nowych właściwości elektromagnetycznych o potencjalnych zastosowaniach w optoelektronice, fotonice (kryształy fotoniczne, metamateriały). Badania wykonywane w projekcie uzupełniają badania prowadzone w ramach projektów europejskich, w których uczestniczy nasza grupa.
Oczekujemy:
Zainteresowania dziedziną
Dobrej znajomości języka angielskiego
Zaangażowania
Umiejętności pracy zespołowej
Doświadczenia w dziedzinach: (a) Wzrostu kryształów, (b) samoorganizacji materiałów, (c) eutektykach, (d) różnicowej analizie termicznej, (e) metodach charakteryzacji materiałów (właściwości strukturalne, dialektryczne, magnetyczne i inne) (f) metamateriałach/kryształach fotonicznych/plazmonice, (g) elektromagnetyzmu. Doceniona zostanie inicjatywa badawcza.
Oferujemy: Stypendium, dostęp do nowoczesnej aparatury, pracę w dynamicznym zespole, możliwość rozwoju oraz udział w innowacyjnych badaniach.
Stypendium: 3000 PLN/miesiąc.
Składanie ofert: Zainteresowanych oraz posiadających odpowiednie kwalifikacje kandydatów prosimy o przesłanie (a) listy motywacyjnego, (b) Curriculum Vitae, (c) kopii dyplomu (d) listy osiągnięć (publikacji, prezentacji itp.) oraz e) listu polecającego na adres: Agata.Hass@itme.edu.pl do dnia 16.09.2012 r.
Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą I etap konkursu zostaną zaproszeni na rozmowę. Prosimy o umieszczenie klauzuli o ochronie praw osobowych.
Adres pocztowy:
Agata Hass,
Telefon: +48 22 8349949
Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych
ul. Wólczyńska 133, 01-919 Warszawa
Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych w ramach programu TEAM finansowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej z funduszy europejskich w ramach Działania 1.2 „Wzmocnienie potencjału kadrowego nauki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 oferuje stypendium dla studenta 4 lub 5 roku.
Wykształcenie: student 4 lub 5 roku Fizyki, Chemii, Inżynierii Materiałowej oraz dziedzin pokrewnych
Data zakończenia realizacji projektu: 31.01.2013
Tytuł projektu: Self-organization approach towards photonics/optoelectronics
Opis projektu: Główną ideą projektu jest użycie samoorganizujących się struktur eutektycznych do uzyskania wieloskładnikowych, wielowymiarowych, ustrukturyzowanych materiałów o kontrolowanych fizykochemicznych i strukturalnych właściwościach, zdolnych do generowania nowych właściwości elektromagnetycznych mających potencjalne zastosowania w optoelektronice oraz fotonice (kryształy fotoniczne, metamateriały). Badania wykonywane w projekcie uzupełniają badania prowadzone w ramach projektów europejskich, w których uczestniczy nasza grupa.
Oczekujemy:
dobrej znajomości języka angielskiego
zaangażowania
umiejętności pracy zespołowej
W ramach stypendium Student będzie prowadził badania materiałów plazmonicznych o strukturze dielektryk-nanocząstki metaliczne.
Oferujemy: Dostęp do nowoczesnej aparatury, pracę w dynamicznym zespole, możliwość przygotowania pracy magisterskiej związanej z tematyką badań prowadzonych w zespole oraz udział w innowacyjnych badaniach.
Stypendium: 1000 PLN netto /miesiąc
Składanie zgłoszenia: Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie zgłoszenia, Curriculum Vitae wraz z listem motywacyjnym drogą elektroniczną na adres: Agata.Hass@itme.edu.pl do dnia 16.09.2012
Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą I etap konkursu zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.
Adres pocztowy:
Agata Hass,
Telefon: +48 22 8349949
Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych
ul. Wólczyńska 133, 01-919 Warszawa
Źródło: www.nanonet.pl
Tagi: stypendium, staż, student, doktorant, lab, laboratorium, optoelektronika, fotonika, kryształy, metamateriały
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje