Warszawski Festwial Nauki
Wstęp na festiwalowe wydarzenia w Koperniku jest wolny. Liczba miejsc jest ograniczona – o wejściu decyduje kolejność przybycia. Udział w warsztatach i pokazach dla grup szkolnych wymaga wcześniejszej rezerwacji. Zapisy ruszyły w piątek 7.09.12 o godz. 15.00
SILENT CHEMICAL DISCO
22 września, godz. 20.00
Centrum Nauki Kopernik/centrum konferencyjne
Centrum Konferencyjne Kopernika zmieni się w klub. Zapraszamy na naukowo – taneczne Silent Chemical Disco. Każdy będzie mógł tańczyć we własnym rytmie, w takt wybranych setów DJskich. Zapowiada się duża różnorodność muzyczna! Zagrają dla nas:
- DJ DTL , wywodzący się z warszawskiej sceny hip hop, obecnie łączy w swoich setach rap, funk breakbeat, breaks, mashup i elektro.
- DJ Oshowski – syn kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, zajmujący się muzyką klubową. Współorganizator poznańskiego festiwalu „Transatlantyk”
- DJ Horhe – grecki muzyk, inspirujący się disco, soulem i jazzem.
W zależności od upodobań i nastroju, w bezprzewodowych słuchawkach można będzie wybrać jeden z trzech kanałów. Każdy z nich pozwala usłyszeć muzykę, tworzoną przez innego DJa. A wspólnie wybierzemy się w podróż po układzie okresowym pierwiastków i stworzymy unikatową tablicę Mendelejewa z… własnych ciał. By stać się jej częścią, wystarczy ucharakteryzować się lub przebrać za jeden ze 118 znanych pierwiastków chemicznych. Można także przynieść jego awatar. Liczymy na oryginalne skojarzenia i wybory, stanowiące wyzwanie – nie tylko węglem i żelazem chemia stoi. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone. Każdy „żywy pierwiastek” lub awatar (wraz z twórcą) zostanie sfotografowany i wejdzie w skład kopernikowej tablicy Mendelejewa. To może być prawdziwe dzieło sztuki chemicznej!
Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat.
Wiecej na stronie: www.kopernik.org.pl
Tagi: festiwal, lab, laboratorium, nauka, warsztaty, debata, pokaz, Centrum Nauki Kopernik
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje