KFK zasila fundusze venture capital
W sierpniu zakończył się nabór wniosków, w którym Krajowy Fundusz Kapitałowy po raz kolejny zasilił finansowo fundusze kapitału podwyższonego ryzyka. Tym razem środki popłyną m.in. do Innovation Nest i GPV I. Pierwszy z nich specjalizuje się w inwestowaniu w branżę ICT, a w szczególności wspiera firmy, które zajmują się wysokimi technologiami, a jednocześnie myślą o ekspansji zagranicznej. GPV I zaś jest unikalnym instrumentem w portfelu KFK, zarządzanym przez międzynarodowy zespół specjalistów: z polski i Izraela.
Przedsiębiorcy, którzy mają ciekawe pomysły biznesowe, ale brakuje im środków na ich realizację mogą się zgłaszać już do siedmiu tego typu funduszy, trzy kolejne są w fazie przygotowawczej. Łącznie, wszystkie fundusze venture capital wsparte przez KFK mają zainwestować w 160, a nawet 200 firm wysokiego ryzyka. Inwestorzy są obecni w życiu firmy średnio przez 3 do 5 lat, po czym sprzedają swoje udziały, a zyski mogą zainwestować w kolejne innowacyjne start-upy.
Przykładów udanych inwestycji tego typu nie brakuje. Fundusze wspierane środkami z Innowacyjnej Gospodarki zainwestowały m.in. w znany serwis e-bookowy Audioteka, który obecnie jest liderem na rynku polskim i czeskim, aplikację PressPad, umożliwiającą wydawcom jeszcze lepsze dotarcie do czytelników czy mobilny serwis SaveUp, który umożliwia zakup książki na podstawie jej okładki.
Więcej informacji o działalności Krajowego Funduszu Kapitałowego można znaleźć na stronie http://www.kfk.org.pl/.
Źródło: www.pi.gov.pl
Tagi: fundusz, kapitał, lab, laboratorium, innowacje, gospodarka
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje