Preferencje dla absolwentów z Suwałk
Oferta skierowana jest do obecnych absolwentów oraz do osób, które zdobyły dyplom wyższej uczelni nie później niż 3 lata temu. Warunkiem jest powrót do Suwałk i ciekawy pomysł na biznes. Zdaniem władz miasta, może to zachęcić młodych ludzi do powrotu w rodzinne strony i przyczynić się do rozwoju regionu.
Preferowane będą pomysły związane z innowacyjnością, nowymi technologiami i informatyką. Osoba, która zostanie zakwalifikowana do programu, będzie mogła bezpłatnie korzystać z biura, zaplecza technologicznego i socjalnego oraz porad prawnych w inkubatorze.
Władze Suwałk zapewniają, że w kolejnych latach młodzi przedsiębiorcy otrzymają także szansę przedłużenia prowadzenia firmy na preferencyjnych warunkach, przynajmniej do trzech lat.
"Wróćcie - pomożemy wam otworzyć firmę i będziemy ją wspierać przez pierwszy rok, który jest zawsze krytyczny z punktu widzenia utrzymania się przedsiębiorstwa na rynku" - zaapelował do absolwentów szkół wyższych prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
"Liczy się kreatywność i wyniki w nauce. Oferujemy konkretne i realne wsparcie dla osób wiążących swoje plany z własnym biznesem" - dodał.
Zainteresowane osoby swoje zgłoszenia mogą wysyłać na adres Parku. Nabór jest otwarty i nie ma daty jego zamknięcia, bo - jak tłumaczą władze parku - chcą one zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie absolwentów tym projektem, a także, jakie będą mieli pomysły na swój biznes.
W inkubatorze technologicznym ma działać ogółem ok. 30 firm. Jak powiedział we wtorek PAP dyrektor ds. rozwoju Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach Stanisław Kurak, dotychczas podpisano 15 umów przedwstępnych z firmami, głównie z branży IT, ale też związanych z usługami i ochroną środowiska. Dodał, że z kolejnymi pięcioma firmami prowadzone są rozmowy. Jego zdaniem, rekrutacja przebiegła sprawnie. Zapewnił, że do 2013 roku w inkubatorze rozpocznie działalność 20 firm.
Dodał, że gdyby powierzchnie były wynajmowane na zasadach komercyjnych, to koszt 1 metra kw. powierzchni biura, z włączeniem takich opłat jak np. internet, telefon czy sala konferencyjna, wynosiłby 40 zł miesięcznie.
Firmy mają się wprowadzić do inkubatora do listopada. Obecnie trwa wyposażanie wnętrz. Inkubator technologiczny zajmie ponad 3,6 tys. metrów kw. w budynku o powierzchni blisko 8 tys. m kw., w którym znajdą się także biura i lokale usługowe.
Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód powstał w 2004 r. Jego zadaniem jest stymulacja rozwoju ekonomicznego regionu Polski Wschodniej. Inwestycja powstaje w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Jej wartość to 67 mln zł.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Tagi: innowacje, absolwent, inkubator technologiczny, lab, laboratorium, nauka, biznes
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje