Instytut naukowy otworzył e-sklep
Krajowy lider w produkcji farb ceramicznych, tworzonych w oparciu o własne rozwiązania, uruchomił platformę sprzedaży internetowej www.e-zdobnictwo.pl na początku września. Prowadzi ją Zakład Środków Zdobniczych ICIMB, specjalizujący się w wytwarzaniu farb do zdobienia szkła, powierzchni emaliowanych oraz ceramiki.
E-sklep jest przeznaczony przede wszystkim dla klientów spoza stolicy, zwłaszcza firm pragnących dopasować asortyment i kolorystykę wyrobów Instytutu do wytwarzanych produktów. Za pośrednictwem platformy można dokonać zakupu m.in. farb pod- i naszkliwnych, majolikowych, metalicznych i do fusingu, ale także kompozycji pigmentów, szkliwa, angoby (powłok ceramicznych) i zaprawiaczy. Zainteresowany odbiorca ma również szansę uzyskać tą samą drogą informację lub poradę fachowego doradcy.
Utworzenie e-sklepu to kolejny przykład nowatorskiego działania ICIMB, który w ubiegłym roku otrzymał nagrodę w XIV Konkursie Polski Produkt Przyszłości, organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach kampanii promocji postaw proinnowacyjnych „Świat potrzebuje Twoich pomysłów”. Przyznano ją za „Innowacyjną Technologię Wytwarzania Autoklawizowanego Betonu Komórkowego z Zastosowaniem Popiołów Lotnych Nowej Generacji”
Utworzony w 2010 r. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych kontynuuje tradycję kilku wcześniejszych placówek, w tym założonego w 1951 r. Instytutu Technologii Krzemianów, przekształconego później w Instytut Przemysłu Szkła i Ceramiki. Obecnie w jego skład wchodzą oddziały: Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach, Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie, Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu oraz Centrum Badania Betonów CEBET w Warszawie. Jest jednym z nielicznych krajowych ośrodków naukowo-badawczych legitymujących się najwyższą kategorią A, przyznawaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W dorobku ICIMB znajduje się szereg prestiżowych nagród i wynalazków. Ostatnio, wspólnie z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej, opatentował innowacyjną technologię dotyczącą wykorzystania prażonych niskokalorycznych łupków przywęglowych dla budownictwa.
Źródło: www.pi.gov.pl
Tagi: sklep, innowacje, lab, laboratorium, sprzedaż, placówka naukowo-badawcza, farba, pigment, szkliwo
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje