Projekt ECO-Mobilność
Celem projektu jest umożliwienie osobom z posiadaną dysfunkcją narządów ruchu normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, nieograniczanego możliwością przemieszczania się i tym samym polepszenie dostępu do oferty edukacyjnej i rehabilitacyjnej, pracy i dóbr kultury. W ramach platformy ECO-Mobilność realizowane będą następujące elementy:
- Personal Rapid Transit (PRT) – zeroemisyjny system transportu publicznego o charakterze indywidualnym z funkcją „od drzwi do drzwi”, nie stanowiący żadnej bariery dla osób niepełnosprawnych ruchowo, wykorzystujący systemy wymienione w punktach 4-5.
- Zeroemisyjny miejski elektryczny ECO-samochód, w pełni dostosowany do potrzeb osób poruszających się za pomocą wózków inwalidzkich.
- Mechatroniczny system wspomagania ruchu „Veni-Prometeusz”, umożliwiający osobom niepełnosprawnym pionizację, poruszanie się i jednocześnie rehabilitację ruchową.
- Wózek inwalidzki nowej generacji z opcją pokonywania stopni i przeszkód oraz innowacyjny wózek napędzany przy pomocy dwóch dźwigni.
- System zewnętrznych stabilizatorów ortopedycznych z opcją leczenia funkcjonalnego umożliwiający poruszanie się i w miarę normalne funkcjonowanie osobie czasowo niepełnosprawnej ruchowo, którą może być ofiara wypadku lub osoba poddana leczeniu ortopedycznemu z powodu innych schorzeń. Polska modularna endoproteza stawu biodrowego.
Projekt „ECO-Mobilność” realizowany jest przez Wydział Transportu i jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w ramach Priorytetu I (Badania i rozwój nowoczesnych technologii; Działanie 1.3 Wsparcie projektów B+R na rzecz przedsiębiorców realizowanych przez jednostki naukowe; Poddziałanie 1.3.1 Projekty rozwojowe).
Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.eco-mobilnosc.pw.edu.pl
Źródło: www.pw.edu.pl
Tagi: projekt, emisja, technologia, ekologia, transport, spaliny, środowisko, lab, laboratorium
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje