Fizycy ze studenckich kół naukowych spotkają się na PW
Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków odbywa się już po raz jedenasty. Pomysł na konferencję powstał na Uniwersytecie Jagiellońskim. Celem tych spotkań jest wymiana wiedzy i doświadczenia między członkami naukowego ruchu studenckiego, zarówno odnośnie fizyki teoretycznej jak i stosowanej.
Studenci prezentując swoje prace badawcze, obliczeniowe i konstrukcyjne, wymieniają się doświadczeniami dotyczącymi zarówno podstawowych problemów nauki, jak i jej codziennej użyteczności w życiu każdego człowieka. Jak zapewniają organizatorzy, konferencja ma być miejscem integrowania środowiska naukowego w Polsce na pierwszym etapie jego rozwoju. Około 80–100 uczestników oprócz kwestii naukowych ma możliwość szerokiej dyskusji nad systemem szkolnictwa i praktyką przyjętą w różnorodnych ośrodkach badawczych.
Udział w OSKNF jest płatny, ale organizatorzy przewidzieli w ramach konferencji otwartą sesję - m.in. dla licealistów, studentów i nauczycieli. Prelekcje wygłoszą wtedy m.in. finaliści konkursu FameLab, a także studenci i doktoranci. "Opowiedzą oni o fizyce w sposób ciekawy i przystępny, każdy będzie mógł się przekonać, że fizyka jest pasjonującą i fascynującą nauką, będącą motorem dla rozwoju współczesnego świata" - zapowiadają organizatorzy.
Podczas Sesji Otwartej fizycy opowiadać będą m.in. o wykorzystaniu zjawisk fizycznych w diagnostyce medycznej, o tym, skąd właściwie wiemy, że woda się gotuje czy o fizyce spaghetti, lasagne i innych dań. Prelegenci zastanawiać się też będą nad tym, czy otrzymanie fizycznego IgNobla to nagroda czy raczej przytyk.
Sesja Otwarta odbędzie się w sobotę 17 listopada w godzinach 12.00–14.00 w Audytorium Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej.
Więcej informacji na stronie: http://11os.knf.pw.edu.pl/
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Tagi: prace badawcze, koło naukowe, fizyka, fizyk, lab, laboratorium, nauka, szkolnictwo, edukacja
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje