Best of Biotech – znamy wyniki!
Najbardziej utalentowanym przedsiębiorcom przyznano nagrody o łącznej wartości 40,000 euro, sponsorowane przez firmy Boehringer Ingelheim, AFFiRiS i Tiroler Standortagentur.
„Konkurs jest istotnym narzędziem z punktu widzenia polityki innowacyjności, pokazując jak wiedza naukowa jest przekuwana w nowoczesne produkty, a dobre pomysły są przekształcane w konkurencyjne start-upy. Gospodarka i społeczeństwo również czerpią korzyści z innowacyjności spółek prowadzących intensywną działalność badawczą. Rozwój nauk biologicznych niesie za sobą postęp medyczny, co z kolei umożliwia leczenie problemów zdrowotnych”, zauważył pan Mitterlehner, austriacki Minister do Spraw Gospodarki.
Zwycięzcy tegorocznej edycji Best of Biotech:
1. miejsce – Vira Therapeutics, firma biotechnologiczna mająca na celu opracowanie nowego silnie onkolitycznego wirusa VSV-GP, użytecznego w leczeniu wielu typów nowotworu, m.in. czerniaka.
2. miejsce – austriacki zespół SIMCharacters, specjalizujący się w nowoczesnych małych symulatorach treningowych, łącząc know-how w obszarze medycyny, anatomii i wysokiej klasy techniki animacji.
3. miejsce – zespół EveliQure, firma biotechnologiczna, której działalność koncentruje się na rozwoju żywych atenuowanych szczepionek bakteryjnych do zapobiegania chorobom biegunkowym. Jest to bardzo istotne dla turystów oraz dla małych dzieci żyjących w krajach rozwijających się.
Nagroda Medtech – drużyna “Hand in Scan”, pracująca nad walidacją i komercjalizacją technologii cyfrowego obrazowania dla obiektywnej i bezpośredniej oceny higieny rąk. Ich celem jest ograniczenie zakażeń szpitalnych (1,4 milionów przypadków dziennie), co może uratować życie 200 000 osób rocznie.
Więcej informacji na stronie www.bestofbiotech.at
Źródło: www.lifescience.pl
Tagi: konkurs, Best of Biotech, lab, laboratorium, biznes, nauka, innowacje, biologia, medycyna, biotechnologia, anatomia
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje