"Science Point" działa przy Uniwersytecie w Białymstoku
Głównym celem działalności „Science point” jest zapewnienie transferu wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań pomiędzy jednostkami badawczo-rozwojowymi a przedsiębiorcami.
To część projektu realizowanego przez uczelnię wspólnie ze spółką PPBW, a dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Kreator Innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”.
Realizatorzy projektu zapraszają naukowców, a także przedsiębiorców zainteresowanych np. zastrzeżeniem znaku towarowego czy wzoru przemysłowego – doradzą, jak się do tego zabrać, wyjaśnią, jakie obowiązują przy tym procedury. Pomogą w założeniu spółki, która będzie mogła wdrożyć innowacyjny projekt. Na porady mogą też liczyć wszyscy, którzy w związku z prowadzoną działalnością naukową czy gospodarczą natrafią na problemy związane z prawami autorskimi.
„Science point” przede wszystkim jednak czeka na przedsiębiorców zainteresowanych współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem w Białymstoku. Konsultanci pomogą w nawiązaniu kontaktu i współpracy z konkretnymi zespołami naukowców z poszczególnych Wydziałów UwB.
Na działalności „Science Point” skorzystają też studenci UwB: podczas dyżurów w punkcie konsultacyjnym i pracy nad konkretnymi sprawami będą mogli poznać praktyczne zastosowanie prawa własności intelektualnej.
W ramach projektu opracowane zostaną bazy danych zawierające informacje o projektach badawczych realizowanych m.in. na Uniwersytecie w Białymstoku, utworzonych konsorcjach, praktycznych wdrożeniach oraz uzyskanych patentach.
"Informacja o potencjale badawczo-rozwojowym uczelni ułatwi planowanie inwestycji i pozwoli w przyszłości w prostszy sposób nawiązać efektywną współpracę naukowców i przedsiębiorców. Umożliwi też znalezienie wykwalifikowanej kadry naukowej w zależności od zapotrzebowania rynku, jak również wiarygodnych partnerów do tworzenia wspólnych projektów" - wyjaśnia rzecznik prasowy UwB Katarzyna Dziedzik.
Punkt konsultacyjny działa w budynku przy ul. Elektrycznej 1/3 (lok. 216), od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-14.
Tagi: "Science Point”, naukowcy, badania, Uniwersytet w Białymstoku, lab, laboratoria, laboratorium
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje