Serdecznie zapraszamy na styczniowe Spotkanie Klubowe Klastra LifeScience Kraków – 24 stycznia 2013, godz. 15.00 Miejsce: Kolanko nr. 6, Kraków ul. Józefa 17.
Temat: „Czy Szpital może być innowacyjny?”
Ostatni kwartał 2012 r. wypełniony jest konferencjami i mniej oficjalnymi spotkaniami, których żelaznym tematem prezentacji i dyskusji jest „innowacyjność”. Coraz częściej prelegenci zaczynają swoje wystąpienia od zdystansowania się od innowacji, jako hasła, które odmienione przez tysiąc (+ 7) przypadków miałoby stracić swoje znaczenie, zastosowanie czy sens przywoływania. Nie jest się trudno domyślić, że to, co następuje zwykle potem jest już dyskusją bez ogródek na temat innowacji (innowacyjności) i jej synonimów, jak nowość, udoskonalenie, ulepszenie, racjonalizacja, nowinka, nowalijka itd. Sięgając myślą wstecz zauważymy, że innowacyjność towarzyszy nam od tysięcy lat, a jedyne co się w tym czasie zmieniło, to tempo, w jakim innowacje pojawiają się w naszym codziennym życiu – jak zatem można mówić o zużyciu się czy wyczerpaniu?
Skoro nie potrzebujemy się obawiać, że temat spotkania może nie być „świeży”, proponujemy, bazując m.in. na przykładach zebranych z różnych konferencji, powrócić do tematu „innowacyjnego szpitala”, który został po raz pierwszy podniesiony na jednym z pierwszych spotkań klubowych Klastra. Zapewne mało kto pamięta, ze została też powołana Grupa pt. „Innowacyjny Szpital”, której trzon stanowiły Szpital Uniwersytecki i Szpital JPII.
Chcemy się podzielić dobrymi przykładami, które jednoznacznie pokazują, jakim potencjałem dla innowacyjności są szpitale, a dokładniej ludzie w tych szpitalach: pielęgniarki, technicy, lekarze i pacjenci. Polacy są zarówno pomysłowi, jak i przedsiębiorczy, ale mało mówi się o tym, że jesteśmy innowacyjni. Czy potrafimy wykorzystać te pozytywne cechy dla rozwinięcia innowacyjności w szpitalach? Czy mamy dobre przykłady z rodzimego podwórka? Jakie działania możemy podjąć i kogo zachęcić, aby przejść od dyskusji do praktyki (klinicznej).
Gościem specjalnym spotkania będzie Dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. J. Babińskiego – pan Stanisław Kracik. Zapraszamy z pomysłami, uwagami, pytaniami i przykładami.
Ponadto w programie:
- networking
- giełda „wiem, potrzebuję, oferuję”
Zapraszamy serdecznie!
Recenzje