Uczeni SGH w międzynarodowym badaniu rodzin
Na czteroletni projekt FamiliesAndSocieties Komisja Europejska przeznaczyła 6,5 mln euro. Badania poprowadzą uczeni 25 instytucji naukowych z 15 krajów europejskich i trzech międzynarodowych organizacji. Do zespołu należą też demografowie ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Kieruje nim prof. Irena E. Kotowska z Instytutu Statystyki i Demografii SGH. Koordynatorką całego projektu będzie z kolei prof. Livia Olah z Uniwersytetu w Sztokholmie.
Naukowcy zbadają zróżnicowane formy współczesnych rodzin, relacje rodzinne oraz biografie poszczególnych osób w powiązaniu ze stosowanymi w różnych krajach modelami polityki rodzinnej i społecznej.
"Nasza koncepcja badań jest wielodyscyplinarna, łączy podejścia badawcze stosowane w naukach społecznych, prawnych oraz humanistycznych. Analizy porównawcze, prowadzone przy użyciu zaawansowanych metod analitycznych, będą korzystać z wysokiej jakości danych z rejestrów ludności oraz specjalnych badań ankietowych" – wyjaśnia prof. Livia Olah z Uniwersytetu w Sztokholmie.
Jak czytamy w komunikacie SGH, badania zmierzają do ukazania m.in.: coraz większej złożoności i różnorodności form rodziny i ich przemian w poszczególnych krajach; możliwych dalszych zmian rodzin i ich implikacji dla polityki społecznej.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Tagi: projekt FamiliesAndSocieties, SGH, rodzina, lab, laboratorium, laboratoria
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje