Instytut Badawczy Nauk Ścisłych i Inżynierii (The Engineering and Physical Sciences Research Council) przyznał naukowcom z Uniwersytetu w Nottingham grant o wartości 1,2 miliona funtów. Ma on być przeznaczony na opracowanie nanomateriałów do zastosowań medycznych.
Projekt badawczy ma na celu wynalezienie nanokompozytów polimerowych do zastosowań medycznych. Mają być one używane jako implanty chirurgiczne ulegające z czasem rozkładowi. Po spełnieniu swojego zadania zostałyby bezpiecznie wchłonięte przez ciało. W rezultacie nanomateriały mogłyby służyć jako zamienniki metalowych implantów, które są obecnie używane w chirurgii kostnej.
Rektor Chris Rudd zamierza opracować bezpieczną i efektywną metodę produkcji nanomateriałów, które będą pomocne w regeneracji tkanki kostnej i terapii celowanej. Projekt ma trwać cztery lata i rozpocznie się w październiku 2012 r. Naukowcy spodziewają się, że w tym czasie będzie możliwe stworzenie modeli demonstracyjnych. Dzięki temu projekt zostanie przesunięty do fazy badań klinicznych.
Lista partnerów, którzy zapewnią doradztwo i sprzęt w celu realizacji projektu badawczego obejmuje przedsiębiorstwa: Promethean Particles, TESco Associates, Lucite International Speciality Polymers, Evonik Roehm oraz Thermo Fisher Scientific.
Tagi:
lab,
laboratorium,
laboratoria,
projekt,
Instytut Badawczy Nauk Ścisłych i Inżynierii,
Uniwersytet w Nottingham,
nanomateriały
wstecz
Podziel się ze znajomymi
03-03-2023
Dla osób z niewydolnością serca.
03-03-2023
Informują Władze USA.
03-03-2023
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
03-03-2023
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
03-03-2023
Po to by oszczędzać energię w miastach.
03-03-2023
Filmy, zdjęcia i eksponaty związane z astronomią.
03-03-2023
Przekazał Wydział Fizyki UW.
03-03-2023
Postępujące ocieplenie dot. wszystkich sezonów roku.
Recenzje