Posiadanie wspólnego zwierzęcia bardziej scala przyszłych małżonków niż dziecko, zakup domu, czy otwarcie wspólnego konta. Kot lub pies to zatem dobra inwestycja na przyszłość - wynika z najnowszych badań.
Choć wydawałoby się, że dziecko jest niekwestionowanym spoiwem związku z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii przez The Marriage Foundation wynika, że potomek nie gwarantuje przyszłym małżonkom długiej, szczęśliwej przyszłości. Co innego można powiedzieć o zwierzętach domowych i parach, które biorą je pod opiekę. Ludzie, którzy decydują się na wspólnego czworonoga są prawdopodobnie bardziej zaangażowani we wspólna przyszłość.
"To jest charakterystyczne szczególnie dla par żyjących w konkubinacie. W takich związkach faktycznie wspólny zwierzak jest większym pewnikiem trwałego związku niż dziecko. Dziecko wiąże się z wielkim zaangażowaniem, ale przecież nie zawsze jest planowane. Zaangażowanie pojawia się, więc często dopiero wraz z pojawieniem się dziecka na świecie. Stajemy się niejako zobowiązani do poświęcenia" – twierdzi Harry Benson z The Marriage Foundation.
Zdaniem Bensona o przygarnięciu zwierzaka pary muszą zawsze zadecydować przed jego pojawieniem się w domu. Jest to świadoma decyzja, a zobowiązanie do poświęcenia pojawia się "przed" kotem lub psem, a nie w "efekcie".
To, że dziecko nie jest pewnikiem udanego związku w mniejszym stopniu dotyczy małżeństw. Mimo, że posiadanie dziecka jest postrzegane, jako coś, co łączy pary i jest oznaką zaangażowania, to nieformalne związki z dziećmi także się załamują.
"Pary często twierdzą, że są szczęśliwe wychowując dzieci w wolnych związkach, bez uzgodnień i umów jak ich dobra mają być dzielone, a taka "intercyza" często jest przyczyną konfliktów. Podczas gdy dzięki legalizacji związku sądy mogą chronić interesu dziecka, to nie są w stanie uczynić tego samego w przypadku niezamężnych partnerów" – twierdzi Deborah Jeff specjalista ds. prawa rodzinnego z jednej z największych kancelarii prawniczych w Londynie.
"Małżeństwo to zobowiązanie, które pozwala na wyegzekwowanie pewnych zobowiązań - inne formy partnerstwa takich możliwości nie dają" – dodaje.
Z badań, które miały dać odpowiedź na pytanie, co sprzyja stabilizacji i trwałości związków wynika również, że decyzja o dziecku jest oceniana na równi z kupnem wspólnego mieszkania lub domu. Umieszczenie partnera w testamencie jest natomiast oznaką większego zaangażowania w związek niż założenie wspólnego konta.
Tagi:
lab,
laboratorium,
laboratoria,
konkubinat,
zwierzę,
dziecko
wstecz
Podziel się ze znajomymi
03-03-2023
Dla osób z niewydolnością serca.
03-03-2023
Informują Władze USA.
03-03-2023
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
03-03-2023
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
03-03-2023
Po to by oszczędzać energię w miastach.
03-03-2023
Filmy, zdjęcia i eksponaty związane z astronomią.
03-03-2023
Przekazał Wydział Fizyki UW.
03-03-2023
Postępujące ocieplenie dot. wszystkich sezonów roku.
Recenzje