Ponad 12 tysięcy uczestników; 83 prelegentów - osobistości ze świata nauki, kultury, sportu i biznesu; blisko 80 wykładów, warsztatów, laboratoriów - to bilans IX Festiwalu Nauki, który w marcu odbył się w Dąbrowie Górniczej, Cieszynie i Olkuszu.
Wydarzenie zorganizowała Wyższa Szkoła Biznesu (WSB) w Dąbrowie Górniczej i jej wydziały zamiejscowe. Jednym z patronów medialnych wydarzenia był serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.
„Równolegle trwające trzy największe imprezy popularyzujące naukę pokazały, że wciąż mało jest tego typu inicjatyw w południowej Polsce” – podkreśla Magdalena Kot-Radojewska z WSB.
Wśród gości tegorocznego Festiwalu znaleźli się m.in. prof. Grzegorz Kołodko, prof. Danuta Strahl, prof. Andrzej Rychard, wiceminister spraw zagranicznych dr hab. Maciej Szpunar, prof. Magdalena Fikus i prof. Rościsław Bunia.
Organizatorzy w festiwalowe wydarzenia starają się angażować nie tylko wysokiej klasy naukowców, ale również przedsiębiorców, którzy osiągnięcia nauki wykorzystują w pracy dla przemysłu, biznesu. „Festiwal Nauki bowiem to sposób na zainteresowanie przemysłu i firm potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych. Zamierzeniem organizatorów Festiwalu Nauki jest uczestnictwo w procesie kształtowania społeczeństwa dysponującego coraz większym zasobem i poziomem wiedzy, przekonanie, że wiedza stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych” – czytamy w przesłanym PAP komunikacie.
Festiwal Nauki po raz pierwszy zorganizowano w 2005 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ścisłej współpracy z tamtejszym Urzędem Miasta. Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, a z biegiem czasu inicjatywa stała się tradycją, przerodziła się w coroczne obchody święta nauki na wielką skalę. Od pięciu lat Wydział Zamiejscowy WSB organizuje edycję Festiwalu w Cieszynie. W tym roku po raz pierwszy mogli z niego skorzystać mieszkańcy Olkusza.
Tagi:
nauka,
kultura,
sport,
Festiwal Nauki,
laboratoria,
laboratorium,
lab
wstecz
Podziel się ze znajomymi
03-03-2023
Dla osób z niewydolnością serca.
03-03-2023
Informują Władze USA.
03-03-2023
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
03-03-2023
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
03-03-2023
Po to by oszczędzać energię w miastach.
03-03-2023
Filmy, zdjęcia i eksponaty związane z astronomią.
03-03-2023
Przekazał Wydział Fizyki UW.
03-03-2023
Postępujące ocieplenie dot. wszystkich sezonów roku.
Recenzje