Fraunhofer MOEZ kolejnym partnerem NCBR
Fraunhofer MOEZ (Fraunhofer-Zentrum für Mittel- und Osteuropa) jest jednym z instytutów wchodzących w skład Towarzystwa im. Fraunhofera, będącego największą w Europie organizacją w obszarze badań stosowanych. Towarzystwa skupia obecnie ponad 80 ośrodków naukowo-badawczych w Niemczech. W instytutach Fraunhofera prowadzone są badania naukowe w takich dziedzinach jak: zdrowie, żywienie, środowisko, bezpieczeństwo, informacja i komunikacja, transport, energia oraz technologia produkcji. Partnerami i zleceniodawcami badań są przedsiębiorstwa przemysłowe, usługowe oraz instytucje publiczne.
Zawarte porozumienie już wkrótce umożliwi beneficjentom programu GO_GLOBAL.PL wzięcie udziału w specjalnym programie akceleracyjnym, którego wstępne założenia zostały omówione przez przedstawicieli NCBR podczas spotkania roboczego, które odbyło się w połowie marca br. w siedzibie Instytutu w Lipsku (Niemcy). Szczegółowe informacje dotyczące oferty Fraunhofer MOEZ zostaną przedstawione już niebawem.
GO_GLOBAL.PL to inicjatywa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego celem jest wsparcie przedsiębiorców w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych. Przedsięwzięcie o budżecie 10 mln złotych pozwoli uzyskać dofinansowanie kosztów przygotowania strategii wejścia na rynki światowe, dopasowania innowacji do wymagań tego typu rynków oraz rozwoju i weryfikacji strategii w relacjach z potencjalnymi inwestorami. Program adresowany jest do firm rozwijających produkty lub usługi z branż wysokich i średnio-wysokich technologii.
Przy realizacji GO_GLOBAL.PL partnerami NCBR są również Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (US_Polish Trade Council) oraz Plug and Play Tech Center.
Źródło: www.ncbir.pl
Tagi: współpraca, lab, laboratorium, biznes, zdrowie, żywienie, środowisko, bezpieczeństwo, informacja, komunikacja, transport, energia, technologia produkcji
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje