Konkurs FENCO-NET
- Zapobieganie migracji CO2 ze składowisk geologicznych
- Techniki monitorowania lądowych i morskich składowisk CO2
- Transport CO2
- Nowe innowacyjne techniki wychwytu CO2
Zasady uczestnictwa w konkursie:
Wniosek może złożyć konsorcjum składające się z polskiej organizacji badawczej (w rozumieniu art. 30 rozporządzenia Komisji (WE) nr 800/2008 z 6 sierpnia 2008 r.) oraz co najmniej jednej instytucji badawczej z kraju będącego partnerem w konkursie (Norwegii, Wielkiej Brytanii lub Grecji). Partnerzy przemysłowi jako członkowie konsorcjum będą mile widziani, aczkolwiek ich obecność w konsorcjum nie jest bezwzględnie wymagana.
W ramach konkursu nie przewiduje się finansowania przedsiębiorców będących członkami konsorcjum.
Podmioty z państw niebędących partnerami w konkursie mogą brać udział w realizacji dofinansowanego projektu pod warunkiem zapewnienia sobie finansowania prowadzonej przez siebie części prac (wymagany będzie list intencyjny od instytucji finansującej taki podmiot).
Każdy partner w konkursie finansuje wyłącznie członków konsorcjum ze swojego kraju. Finansowanie podmiotu z innego kraju jest wykluczone.
Konsorcjum składające wniosek musi określić zarówno lidera całego projektu, jak i osoby odpowiedzialne za prace realizowane przez każdy z krajów reprezentowanych w konsorcjum.
Przewiduje się, że realizacja wybranych projektów rozpocznie się w październiku 2013 r. i będzie trwać nie dłużej niż 3 lata. Członkowie konsorcjów z Grecji powinni zakończyć swoje prace we wrześniu 2015 r.
Tekst zaproszenia do składania wniosków jest zamieszczony na stronie norweskiego partnera w konkursie FENCO-NET: http://www.forskningsradet.no/en/Funding/CLIMIT/1220788300457.
Wnioski należy składać elektronicznie. Narzędzie do składania wniosków zostanie udostępnione 17 kwietnia br., również na podanej wyżej stronie. Nabór będzie trwał do 29 maja 2013 r.
Osoba do kontaktu:
Małgorzata Świderska
tel. 22 39 07 279
Źródło: www.ncbir.pl
Tagi: konkurs, migracja, lab, laboratorium, monitoring, CO2, innowacje, transport
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje