Nie znaleziono dowodów na to, że leki, zioła, witaminy i suplementy diety zmniejszają ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych u osób w podeszłym wieku - zawiadamia "Canadian Medical Association Journal".
K
anadyjscy naukowcy z University of Toronto i St. Michael's Hospital przeanalizowali wyniki dotychczasowych badań nad skutecznością różnych metod zapobiegania ubytkom poznawczym u starszych osób i stwierdzili, że przyjmowanie specyfików począwszy od leków, a skończywszy na suplementach diety nie gwarantuje zachowania sprawności umysłowej.
Cudów nie zdziała ani kuracja farmakologiczna przy użyciu inhibitorów cholinesterazy, wpływająca na efektywność acetylocholiny - neuromediatora uczestniczącego w procesach pamięci, myślenia i dokonywania ocen, ani stosowanie ziół takich, jak miłorząb, ani przyjmowanie witaminy B6, czy spożywanie nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Niewielkie korzyści przynoszą też ćwiczenia fizyczne.
Jedynym sposobem, który wydaje się dawać pozytywne efekty w zakresie utrzymania funkcji mózgu na wysokim poziomie, jest systematyczny trening umysłowy. Ćwiczenie funkcji poznawczych rzeczywiście pozwala dłużej cieszyć się dobrą kondycją mózgu.
Tagi:
zioła,
suplementy,
sprawność umysłowa,
laboratoria,
laboratorium,
lab,
biotechnologia
wstecz
Podziel się ze znajomymi
03-03-2023
Dla osób z niewydolnością serca.
03-03-2023
Informują Władze USA.
03-03-2023
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
03-03-2023
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
03-03-2023
Po to by oszczędzać energię w miastach.
03-03-2023
Filmy, zdjęcia i eksponaty związane z astronomią.
03-03-2023
Przekazał Wydział Fizyki UW.
03-03-2023
Postępujące ocieplenie dot. wszystkich sezonów roku.
Recenzje