Spotkanie klubowe w Parku LIFESCIENCE
Spotkanie będzie poświęcone przedyskutowaniu założeń programu współpracy, której celem jest wykorzystanie istniejących oraz potencjalnych nowych sektorów gospodarki w regionie dla podniesienia jakości i efektywności ekosystemu innowacji. W szczególności celem współpracy jest zaangażowanie tradycyjnych łańcuchów wartości i obszarów wiedzy oraz aktywności obejmujących opiekę zdrowotną, produkcję żywności, produkcję energii, ochronę środowiska, styl życia oraz technologie informatyczne, design, kulturę i edukację, we wspólne działania, których wspólnym mianownikiem jest Zdrowie i Jakość Życia.
Czynnikiem zachęcającym do wspólnego działania może być fakt, iż Województwo Małopolskie, działając w konsorcjum z Fundacją Klaster LifeScience Kraków, MARR oraz Fraunchoffer ISI, złożyło wniosek (concept note) do pierwszego etapu programu Clusters and Entrepreneurship in support of Emerging Industries (64-G-ENT-CIP-13-C-N04C02). Temat zaproponowany przez konsorcjum dotyczy właśnie zagadnienia Zdrowia i Jakości Życia i wyzwań, z jakimi mamy do czynienia w Małopolsce. Kluczowym wskaźnikiem realizacji projektu jest powstanie w jego efekcie nowych, interdyscyplinarnych przedsięwzięć o charakterze komercyjnym, tworzących nowe, lub modyfikujących tradycyjne łańcuchy wartości i posiadających potencjał rozwoju w skali globalnej.
Niezależnie od wyników konkursu chcielibyśmy podjąć temat i zrealizować pomysły, jakie zostały zaproponowane we wniosku, wychodząc z założenia, że istnieje zarówno potrzeba, jak i możliwość uzyskania rezultatów poprzez współpracę pomiędzy sektorami (klastrami). Aby to uzyskać, istnieje potrzeba zebrania i skonfrontowania celów i potrzeb zainteresowanych osób i instytucji.
Uczestnikami spotkania będą przedstawiciele wielu sektorów regionalnego ekosystemu innowacji: agencje, klastry, firmy, uczelnie, instytuty badawcze, szpitale, media, NGO. Spotkanie będzie miało charakter warsztatowo – networkingowy, a jego formuła nawiązywać będzie do koncepcji Open Space.
Źródło: www.lifescience.pl
Tagi: lifscience, laboratorium, lab, biotechnologia, klaster, technologia, żywność, spotkanie klubowe
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje