Licencjat z gotowania?
Studia z gotowania? Nowatorski pomysł w skali naszego kraju, ale powszechnie znany w zachodniej części Europy i w USA. Absolwenci takich kierunków tworzą „kulinarną elitę" danego kraju i znajdują zatrudnienie w charakterze szefów kuchni w renomowanych restauracjach, menedżerów oraz dziennikarzy posiadających ogromną wiedzę na temat branży gastronomicznej.
Studia obejmują standardowy program kształcenia, który realizowany jest na innych kierunkach: wykłady, warsztaty oraz lektoraty. Koniec studiów zwieńczony będzie nietypowym egzaminem licencjackim, który władze uczelni określają jako „culinary show".
Niestety ciężko znaleźć bardziej szczegółowe informacje na temat norm kształcenia oraz wykazu zajęć, które ostatecznie znajdą się w programie studiów na tym kierunku. Należy jednak przyznać, iż plany otwarcia takiego kierunku są doskonałym pomysłem. Na ekranach telewizorów możemy oglądać „Kuchenne rewolucje" i inne programy o tematyce kulinarnej, które mogą pochwalić się sporą oglądalnością. Gotowanie jest też bardzo ważną częścią naszego życia – kto z nas nie lubi dobrze i smacznie zjeść? Branża gastronomiczna w najlepszym wydaniu ma przed sobą bardzo szerokie perspektywy rozwoju w naszym kraju. Może za kilka lat absolwenci kierunku Food Design zostaną cenionymi na świecie specjalistami z zakresu gastronomii?
Czy ludzie zdecydują się wybrać ten kierunek studiów? Sukces Kryminologii na Uniwersytecie Gdańskim świadczy o tym, iż telewizja ma duży wpływ na wybory młodych ludzi. Czy każdy chce zostać bohaterem CSI? Zapewne nie, ale ogromna popularność tego serialu zapewne sprawiła, że świadomość i wiedza na temat pracy kryminologów uległa upowszechnieniu. To jednak tylko telewizja...
Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych – rekrutacja na studia licencjackie z zakresu Food designu już trwa!
Źródło: www.studia.net
Tagi: studia, gotowanie, lab, laboratorium, jedzenie
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje