Od laboratorium do kliniki na UWM w Olsztynie
Spotkanie posłuży wymianie doświadczeń związanych z wykorzystaniem w badaniach naukowych nowoczesnych technik - immunohistochemii, mikroskopii elektronowej, metod biologii molekularnej. Główne tematy planowanych sesji obejmą m.in. komórki macierzyste, techniki morfologiczne w integracji badań komórkowych i molekularnych, morfologię molekularną układu nerwowego.
Sympozjum organizowane jest przez Olsztyński Oddział Polskiego Towarzystwa Histochemików i Cytochemików oraz katedry dwóch uniwersyteckich wydziałów: Anatomii Porównawczej (WBiB), Histologii i Embriologii Człowieka (WNM) oraz Fizjologii Człowieka (WNM). Przebiegnie pod hasłem Z laboratorium do kliniki - wspólny cel, różne techniki. Główne obrady toczyć się będą w Centrum Konferencyjnym UWM, natomiast warsztaty odbędą się w laboratorium Diagnostyki Molekularnej przy Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM.
Sympozjum zostanie poprzedzone sesją satelitarną Modulating the structure of the adipocyte in response to changes in energy balance zorganizowaną przez prof. Leslie Kozaka z Instytutu Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.
Więcej informacji pod: http://www.histochemia.org/pthc2013/index.php?pg=1
Źródło: http://www.uwm.edu.pl/
Tagi: immunohistochemia, mikroskopia elektronowa, biologia molekularna, lab, laboratorium, cytochemia, histochemia
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje