Konferencja w Gliwicach o przedsiębiorczości w nauce
Uczestnicy spotkania dowiedzą się, na jaką pomoc mogą liczyć naukowcy opracowujący nowoczesne technologie, jak otrzymać wsparcie finansowe na komercjalizację badań albo jak zacieśniać współpracę nauki z przemysłem.
W spotkaniu, które odbędzie się 24 września, udział mogą wziąć pracownicy naukowi i administracyjni polskich uczelni, jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw, którzy inwestują w prace badawczo rozwojowe. Podczas konferencji zaprezentowana będzie aktualna oferta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Spotkanie ma służyć m.in. wymianie doświadczeń dotyczących zarządzania projektami finansowanymi z programów NCBR. W ramach konferencji przeprowadzone zostaną warsztaty dla pracowników jednostek naukowych i przedsiębiorstw i zaprezentowane zostaną także przykłady najciekawszych projektów ostatnich lat, jakie zrealizowano przy wsparciu finansowym NCBR.
"NCBR stale poszerza i udoskonala swoją ofertę programów wparcia B+R, zapewniając rozwój polskich innowacji, także ze środków dostępnych w ramach kończącej się perspektywy finansowej UE – mówi prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor NCBR. - Jednocześnie pilotażowe przedsięwzięcia centrum już dzisiaj spełniają oczekiwania Komisji Europejskiej odnośnie programów, które mają być dotowane z przyszłego budżetu unijnego. Dlatego takie spotkania są dla nas bardzo ważne, ponieważ pozwalają zainteresowanym środowiskom lepiej przygotować się do nowych wyzwań i możliwości NCBR, a także budować merytoryczną i organizacyjną mapę drogową naszych nowych inicjatyw."
Udział w konferencji jest bezpłatny a zgłoszenia przyjmowane są do 10 września za pośrednictwem strony: www.polsl.pl/konferencjaNCBR
Źródło: http://naukawpolsce.pap.pl
Tagi: badania i rozwój, Politechnika Śląska, nauka, przedsiębiroczość, lab, laboratorium
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje