Projekt "ŚCIEŻKI KOPERNIKA" na UMK w Toruniu
Bezpłatne zajęcia, przeznaczone dla uczniów chcących poszerzać swoje zainteresowania naukowe w kierunkach ścisłych i humanistycznych, będą realizowane od 1 października 2013 r. do 30 czerwca 2014 r. Spotkania będą odbywały się w weekendy w siedzibach organizatorów (dla uczestników spoza Torunia przewidziany jest zwrot kosztów podróży).
W zależności od wybranego modułu uczestnicy projektu będą mieli możliwość: korzystania z profesjonalnych laboratoriów badawczych, przeprowadzania eksperymentów, konstruowania robotów MiniSUMO, obserwacji nieba w Centrum Astronomii UMK, pracy w charakterze badacza marketingowego w terenie, zebrania i analizy socjologicznych wywiadów, poznania renesansowej historii sztuki oraz zdobycia informacji o Mikołaju Koperniku i jego związkach z Toruniem. W module popularyzatorskim, prowadzonym przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, będą uczestniczyć wszyscy uczniowie. Nauczą się, jak przygotować ciekawą prezentację publiczną oraz bezpieczny, ale widowiskowy pokaz popularnonaukowy.
Rekrutacja do modułów: chemia, fizyka, marketing, socjologia oraz historia sztuki została już otwarta (formularz zgłoszeniowy). Należy opisać w nim krótko swoje zainteresowania naukowe, uzasadnić chęć uczestnictwa w projekcie, opisać ewentualne sukcesy (udział w konkursach, olimpiadach przedmiotowych) oraz plany naukowe na przyszłość. Dokumenty rekrutacyjne należy do 20 września 2013 r. dostarczyć osobiście bądź wysłać do Biura Projektu na adres Centrum Promocji i Informacji UMK ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń z dopiskiem "Ścieżki Kopernika" albo wysłać podpisane skany na adres e-mail: sciezkikopernika@umk.pl albo faksem na numer 56 611 47 56.
Zajęcia z modułu historia rozpoczną się w kwietniu 2014 r., a rekrutacja będzie miała miejsce w marcu 2014 r.
Szczegółowe informacje na temat modułów, wstępne harmonogramy spotkań dostępne są na stronie internetowej. Pytania prosimy kierować na adres: sciezkikopernika@umk.pl.
Projekt "Wszechstronność godna Kopernika" realizowany w ramach Priorytetu I, Działania 1.1, Poddziałania 1.1.3. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Źródło: www.umk.edu.pl
Tagi: projekt edukacyjno-badawczy, lab, laboratorium, Kopernik
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje