Wrocławskie Centrum Badań EIT+ będzie wspólpracować z dolnośląskimi szkołami
Porozumienie przewiduje organizację wykładów, seminariów i warsztatów dla nauczycieli dolnośląskich szkół wszystkich szczebli z zakresu przekazywania wiedzy o najnowszych osiągnięciach w naukach matematyczno-przyrodniczych.
Jak powiedział podczas uroczystości podpisania porozumienia prezes zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prof. Jerzy Langer, celem porozumienia jest z jednej strony doskonalenia systemu nauczania w szkołach, z drugiej zaś popularyzacja wiedzy naukowej.
Dr Kamila Myrdek-Rak, kierownik wchodzących w skład EIT + Ogrodów Doświadczeń – Humanitarium, w rozmowie z PAP powiedziała, że pierwszym wydarzeniem realizowanym w ramach porozumienia będzie konferencja dla dyrektorów i nauczyciel dolnośląskich szkół średnich.
„Zaprezentujemy wówczas warsztaty z zakresu biologii, poświęcone sekcji serca. Będzie to pokaz metody nauczania poprzez konkretne doświadczenia. Będą one oczywiście połączone z wykładem o układzie krwionośnym” - mówiła Myrdek-Rak.
Pierwszy etap współpracy zakłada przygotowanie oferty dla nauczycieli szkół średnich, później pozostałych szczebli. Na początku będzie to biologia, później zaś matematyka fizyka i chemia. „Chcemy pokazać, jak można przekazywać wiedzę w sposób niekonwencjonalnych. W planie jest również zapraszanie uczniów do Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, gdzie na przykład będą mogli zobaczyć jak działają prawa fizyki, o których się uczą” - dodała Myrdek-Rak.
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ to spółka, która ma wspomagać na Dolnym Śląsku rozwój gospodarki opartej na wiedzy, poprzez działanie w każdym z trzech jej głównych elementów: nauce, innowacji i edukacji. Udziałowcami spółki jest pięć wrocławskich uczelni - Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny oraz miasto Wrocław.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Tagi: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, szkola, wspolpraca
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje