Pomorskie Forum Gospodarcze Innowacyjnych Technologii Chemii lekkiej i Biotechnologii
Forum Gospodarcze Innowacyjnych Technologii Chemii lekkiej i Biotechnologii odbędzie się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego 17 czerwca 2014 roku (Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie, Gdańsk ul. Wita Stwosza 63). Forum rozpocznie się o godz. 14.00, otworzy je Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Zakończenie planowane jest na godz. 16:30.
Udział w Forum wezmą największe firmy z branży Chemii lekkiej oraz Biotechnologii działające na Pomorzu. Będą też przedstawiciele trójmiejskich uczelni – Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Forum będzie służyło między innymi wyłonieniu w województwie pomorskim tzw. inteligentnych specjalizacji – dziedzin życia gospodarki i nauki, które otworzą drogę do zdobywania funduszy unijnych w zakresie badań oraz wdrożeń przy udziale znaczących na rynku przedsiębiorstw. Obszarem z ogromnym potencjałem jest Chemia lekka i Biotechnologia, zapisane jako branże rozwojowe w „Strategii Województwa Pomorskiego 2020”.
W trakcie Forum odbędą się dwa panele dyskusyjne (branży chemicznej i biotechnologicznej oraz farmaceutycznej i kosmetycznej) z udziałem zaproszonych przedsiębiorców. Znaczenie wyłonienia Inteligentnych Specjalizacji oraz możliwości zdobywania unijnych funduszy na realizacje projektów w tym zakresie przedstawi Pan Leszek Grabarczyk, Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Inteligentne specjalizacje stanowią bardzo ważny element służący rozwojowi województw. Określenie inteligentnych specjalizacji w regionach będzie podstawą do rozpoczęcia realizacji Regionalnych Programów Operacyjnych, finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Według specjalistów wyłonienie inteligentnych specjalizacji i realizacja projektów w oparciu o te dziedziny życia, gospodarki i nauki będzie miało ogromny wpływ na przyspieszenie gospodarki, zwiększenie dochodów i poprawy jakości życia.
Źródło: www.ug.edu.pl
Tagi: forum, technologia, chemia, biotechnologia, gospodarka, pomorze
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje