X Międzynarodowe Sympozjum „Choroby Przełyku i Żołądka”
Zapraszam do udziału w Jubileuszowym, X Międzynarodowym Sympozjum „Choroby Przełyku i Żołądka”, które odbędzie się w Lublinie, w dniach 9-10 października 2014 roku. To już 20 lat od czasu organizacji pierwszego z serii dziesięciu spotkań, które na trwałe wpisały się w kalendarz imprez naukowych wszystkich lekarzy zajmujących się problematyką chorób górnego odcinka układu pokarmowego.
Program naukowy tegorocznego Sympozjum stanowi pewną formę podsumowania aktualnego stanu wiedzy na temat diagnostyki i terapii chorób przełyku i żołądka, a jednocześnie, w zamyśle organizatorów ma przybliżyć potencjalne kierunki rozwoju chirurgii przełyku i żołądka w perspektywie najbliższych lat. Tradycyjnie, do udziału w Sympozjum zostali zaproszeni wybitni eksperci w tym zakresie. Przewidziane są zarówno sesje naukowe jak i warsztaty, w trakcie których zostały zaplanowane zabiegi endoskopowe i procedury chirurgiczne z wykorzystaniem technik minimalnie inwazyjnych w zaburzeniach czynnościowych przełyku, chorobie refluksowej przełyku i terapii patologicznej otyłości.
Sympozjum odbywa się pod honorowym patronatem Towarzystwa Chirurgów Polskich. W tym roku mija 125. rocznica powstania Towarzystwa. Jest to więc doskonała okazja, aby w gronie przedstawicieli wszystkich dyscyplin zabiegowych, przedstawicieli Towarzystw Naukowych, które w przeszłości wyszły z Towarzystwa Chirurgów Polskich zastanowić się nad problemami, które nurtują całe środowisko chirurgów w Polsce.
Mam nadzieję, że program naukowy X Międzynarodowego Sympozjum „Choroby Przełyku i Żołądka” spełni Państwa oczekiwania, a pobyt w Lublinie będzie okazją do zawarcia interesujących kontaktów, przyjaźni i tradycyjnie pozostawi niezapomniane wrażenia.
Wszystkie informacje na temat X Międzynarodowego Sympozjum „Choroby Przełyku i Żołądka” znajdą Państwo na stronie internetowej: www.chorobyprzelyku2014.pl. Rejestracja uczestników rozpoczęła się 12 maja 2014 r.
Tagi: choroba, przelyk, zoladek, sympozjum
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje