Biologia molekularna i mikrobiologia podczas EuroLab
Drugiego dnia 18. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, tj. 13 kwietnia br., odbędą się dwa wydarzenia poświęcone biologii molekularnej i mikrobiologii. Bezpłatne konferencje skierowane są do specjalistów i laborantów, którzy na co dzień w pracy naukowej i praktyce zajmują się tymi zagadnieniami.
Biologia molekularna to dziedzina biologii, która łączy elementy biofizyki i biochemii, a także m.in. genetyki. Jej przedmiotem jest badanie struktury i funkcjonowania białek i kwasów nukleinowych, z których zbudowane są cząsteczki żywych organizmów. Z kolei mikrobiologia zajmuje się tematyką mikroorganizmów, takich jak np. bakterie, grzyby czy wirusy.
Biologia molekularna
Organizatorem konferencji pt. „Biologia molekularna w badaniach biomedycznych” będzie Uniwersytet Gdański. Prelegenci wygłoszą referaty obejmujące następujące tematy: „Wprowadzenie do genetyki molekularnej człowieka”, „Molekularne aspekty chorób genetycznych człowieka”, „Transkryptomika w badaniach biomedycznych” oraz „Reaktywacja chromosomu X”. Spotkanie odbędzie się w godzinach 10.00-12.00 w sali konferencyjnej B na pierwszym piętrze Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska.
Rzecz o drobnoustrojach
Z kolei Polskie Towarzystwo Mikrobiologów obejmie rolę gospodarza drugiej konferencji. Podczas sesji pt. „Drobnoustroje, czy wiemy o nich wszystko?” poruszone zostaną problemy współczesnej mikrobiologii wynikające z odkrywania nowych gatunków drobnoustrojów, nowych zjawisk, ale też dostępnych dla naukowców innowacyjnych metod ich badania.
Prelegenci z czołowych jednostek akademickich omówią następujące kwestie: „Drobnoustroje w żywności - kiedy poznamy wszystkie?”, „Ocena częstości występowania, lekowrażliwości i zdolności tworzenia biofilmu przez szczepy Listeria monocytogenes izolowane z przetwórstwa warzywnego i rybnego”, „Escherichia coli jako czynnik etiologiczny zakażeń pozajelitowych” oraz „HPV - nosicielstwo, brodawki, kurzajki, kłykciny kończyste, nowotwór szyjki macicy, sromu, pochwy, prącia, głowy, szyi, górnych dróg oddechowych, płuc… - czy można zapobiec?” Konferencję, która odbędzie się w godzinach 13.15-16.00 w sali konferencyjnej D na terenie hali, zakończy podsumowanie i dyskusja
Warunki uczestnictwa
Udział w obydwu konferencjach jest bezpłatny, wymagana jest natomiast wcześniejsza rejestracja na Targi EuroLab, której można dokonać online lub na miejscu.
18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 12-14 kwietnia br. równolegle z 5. Targami Techniki Kryminalistycznej CrimeLab w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.
Patronaty
Patronat honorowy nad Targami EuroLab 2016 i CrimeLab 2016 objęli: Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk oraz Komendant Główny Policji.
Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie www.targieurolab.pl.
***
Kontakt PR:
Joanna Kuźma, Lawenda Public Relations,
joanna@lawendapr.com, tel. 502 096 072
Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
agnieszka@lawendapr.com, tel. 601 99 10 89
Ewa Prochowicz, koordynator działu marketingu, MT Targi Polska,
eprochowicz@mttargi.pl, tel. 22 529 39 26
________
MT Targi Polska to jeden z wiodących w Polsce i największy na rynku warszawskim organizator imprez targowych. Firma organizuje 8 imprez wystawienniczych, które rocznie gromadzą ponad 2000 wystawców i 80 000 zwiedzających. W kalendarium znajdują się targi, które bardzo dobrze znane są za granicą, a w Polsce zyskały miano najważniejszych wydarzeń targowych. Są to: EuroGastro, EuroLab, CrimeLab, TT Warsaw, Lato, WorldHotel, Dziedzictwo oraz Infrastruktura.
Tagi: Targi Eurolab 2016, konferencja
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje