EUROLAB: pozyskiwanie dofinansowania dla projektów
Zbliżające się 18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab to okazja dla naukowców, by dowiedzieć się jak skutecznie pozyskać dofinansowanie dla projektów badawczo-rozwojowych. Drugiego dnia targów, tj. 13 kwietnia, odbędą dwa wykłady na ten temat, a poprowadzą je eksperci z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz portalu DolinaBiotechnologiczna.pl.
Wsparcie badaczy w firmach, instytucjach naukowych i organizacjach pozarządowych w tworzeniu innowacyjnych projektów i rozwiązań to szansa na zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki. Dzięki istnieniu takich organizacji jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i unijnego programu Horyzont 2020 wiele projektów w obszarze nowych technologii ma szansę pozyskać dofinansowanie, a następnie przejść do etapu komercjalizacji.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Paweł Kurzyński, specjalista z zakresu instrumentów wsparcia w obszarze badań naukowych i prac rozwojowych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), przybliży zagadnienia dotyczące udzielania przez tę instytucję dofinansowania projektom badawczo-rozwojowym. Podczas wykładu słuchacze zdobędą wiedzę na temat zasad pozyskiwania funduszy na projekty wyłaniane w trybie konkursu. W obecnej perspektywie finansowej ponad 70% budżetu NCBR pochodzi z trzech programów operacyjnych UE, tj.: Inteligentny Rozwój, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Polska Cyfrowa.
Wykład odbędzie się 13 kwietnia w godzinach 13.00-13.45 w sali konferencyjnej B na I piętrze Centrum MT Polska.
Program Horyzont 2020
Podczas drugiego wykładu będzie można pozyskać praktyczną wiedzę na temat sposobów pozyskania dofinansowania w ramach programu ramowego Horyzont 2020 przez polskich badaczy i firmy. Ekspertka z portalu DolinaBiotechnologiczna.pl, dr Monika Zazula, podpowie, do których konkursów z Programu Ramowego Horyzont 2020 warto aplikować będąc małym lub średnim przedsiębiorcą oraz jak robić to skutecznie. Ten największy w historii Unii Europejskiej program w zakresie badań naukowych i innowacji obejmuje trzy inne wspierające badania na poziomie unijnym.
Wykład odbędzie się 13 kwietnia w godzinach 13.45-14.30 w sali konferencyjnej B na I piętrze Centrum MT Polska.
Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie www.targieurolab.pl.
Tagi: eurolab, targi, projekt, ncbir, dofinansowanie
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje