Targi EuroLab i CrimeLab już jutro!
12 kwietnia o godzinie 10.00 nastąpi uroczyste otwarcie 18. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 5. Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab. Przez trzy dni 139 wystawców z 14 krajów zaprezentuje innowacyjną ofertę rozwiązań niezbędnych do pracy w laboratoriach. Poza dostępem do szerokiej palety najnowszych produktów wielu branżowych klientów przybędzie na targi także po to, by skorzystać z bogatego programu wydarzeń towarzyszących.
Targi EuroLab oraz CrimeLab to wydarzenia, które od lat są miejscem spotkań profesjonalistów działających w sektorze analityki chemicznej, biotechnologii i Life Science, metrologii i kontroli jakości, diagnostyki laboratoryjnej, nanotechnologii, materiałoznawstwa oraz techniki kryminalistycznej. To właśnie tam odbywają się rozmowy, wymiana doświadczeń i spotkania z autorytetami z czołowych jednostek akademickich i instytucji państwowych.
Nowości na wyciągnięcie ręki
Oferta targowa obejmie produkty z zakresu wyposażenia wszelkiego rodzaju laboratoriów, ośrodków badawczych czy instytucji naukowych. W tegorocznej edycji zaprezentuje się 139 wystawców z 14 krajów, tj.: Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch. Dostępne będą meble, sprzęt, instrumenty i artykuły analityczne i laboratoryjne, materiały zużywalne, odczynniki chemiczne i materiały odniesienia. Poza tym odwiedzający znajdą rozwiązania informatyczne, oprogramowanie czy technologie niezbędne do prac badawczo-rozwojowych.
Wielu wystawców właśnie na targach prezentuje nowości, które wpisują się w zapotrzebowanie odwiedzających, a tym samym umożliwiają korzystanie z innowacyjnych rozwiązań. W tym roku będą to m.in.: energooszczędny i przyjazny dla środowiska system próżniowy, który można obsłużyć poprzez urządzenia mobilne, analizator energii powierzchni z unikalną konstrukcją systemu kolektora wtryskowego, nowoczesne wirówki i statywy do pipet czy w pełni automatyczne spektrometry. Pracownicy laboratoriów sprawdzą działanie wysokoobrotowych młynków wirnikowych, mikrowirówek, detektorów wielokątowego rozpraszania światła, cyfrowych mikroskopów, precyzyjnych wag oraz urządzeń do pomiaru elastyczności skóry. Przedstawiona zostanie także komora laminarna wykonana przy użyciu najnowszych technologii, jak również pierwszy na świecie aparat łączący dwie niezależne techniki spektroskopowe. Poza tym będzie można sprawdzić działanie aplikacji mobilnej do monitorowania aparatury pomiarowej w czasie rzeczywistym czy inteligentnej platformy analitycznej.
Spotkania z wystawcami, zarówno w formie wykładów jak i szkoleń, wyposażą klientów w wiedzę na temat funkcjonalności najnowocześniejszych produktów i możliwości ich zastosowania. Dodatkowo zorganizują oni konkursy z nagrodami.
Najlepsze produkty, o których warto wiedzieć
Sztandarowym konkursem dla wystawców jest wybór najlepszej oferty Targów EuroLab. Jury składające się z wybitnych przedstawicieli kadry naukowej polskich uczelni wyłoni laureatów w trzech kategoriach: „Laboratoryjna aparatura pomiarowa”, „Wyposażenie laboratorium” oraz „Wyposażenie medycznego laboratorium diagnostycznego”.
Na targach zostanie przyznane także Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Nagroda ta jest wyróżnieniem dla innowacyjnych produktów i usług związanych z rynkiem medycznym i laboratoryjnym, które wspierają rozwój i konkurencyjność tej branży w Polsce.
Eksperci i autorytety naukowe
Program merytoryczny, nad którym czuwa Rada Programowa, to szczególnie wartościowa część Targów EuroLab oraz CrimeLab. Tematyka konferencji naukowych oraz seminariów jest tak dobrana, aby specjaliści z branży analitycznej, pomiarowej i kryminalistycznej mieli dostęp do aktualnej wiedzy, dzięki której mogą podnieść zawodowe kompetencje. Prelegentami będą eksperci w danych dziedzinach, uznani badacze z ośrodków naukowych oraz czołowych instytucji i organizacji branżowych.
Program ułożony przez organizatora targów, firmę MT Targi Polska, obejmie szeroki wachlarz ważnej aktualnie tematyki dla branży. Dodatkowo część spotkań pozwoli diagnostom laboratoryjnym uzyskać punkty edukacyjne. Program merytoryczny obejmuje następujące wydarzenia:
·„Miejsce zdarzenia”, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji-Instytut Badawczy, Centrum Badawczo-Szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego;
·„Nowelizacja normy ISO/IEC 17025. Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”, Polskie Centrum Akredytacji;
·„Badanie laboratoryjne w medycynie zapobiegawczej”, Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej (4 punkty);
·Seminarium na temat nowoczesnych technik pomiarowych w naukach biologiczno-chemicznych organizowane w ramach projektu KNOW, Wydział Chemii i Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej przy współpracy z Komitetem Chemii Analitycznej PAN i Polskim Towarzystwem Chemicznym;
·„Problemy Laboratoriów”, Klub Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Polski Komitet Normalizacyjny;
·"Biologia molekularna w badaniach bio-medycznych", Uniwersytet Gdański (3 punkty);
·„Możliwości finansowania projektów B+R przez NCBR”, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju;
·„Drobnoustroje, czy wiemy o nich wszystko?”, Polskie Towarzystwo Mikrobiologów (3 punkty);
·„Jak mądrze i roztropnie przygotować aplikacje grantowe w programie Horizon2020 - wskazówki dla firm i naukowców", DolinaBiotechnologiczna.pl;
·„Dlaczego zmieniają się definicje jednostek miar?”, Główny Urząd Miar;
·„Zastosowanie metod elektrochemicznych w bioanalityce", Zakład Mikrobioanalityki Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (3 punkty);
·„Wypadek drogowy i co dalej…”, Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie (1 punkt).
Kryminalistyka - nowości i światowe doświadczenia
Praktycy i teoretycy techniki kryminalistycznej będą adresatami dwóch konferencji poświęconych tej problematyce. Szeroko omówione zostaną zagadnienia związane ze zmianami, jakie zachodzą w tej dziedzinie, ale także wdrażanymi innowacjami.
W ramach części praktycznej odbędą się pokazy pracy polskich i niemieckich techników kryminalistyki, którzy dokonają oględzin na zainscenizowanym miejscu zdarzenia. Wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt i materiały ujawnią oraz zabezpieczą ślady kryminalistyczne. Z kolei drugą propozycją jest konferencja na temat wyjaśniania okoliczności wypadków drogowych.
Dogodny dojazd
Organizator zapewnia udogodnienia w zakresie dojazdu do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska. Na targi będzie można dostać się bezpłatnym autobusem targowym z przystanku autobusowego Emilii Plater 01 naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki oraz pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworca Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa Warszawa Gocławek znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej nie powinien przekroczyć 20 minut.
Patronaty
Patronat honorowy nad Targami EuroLab 2016 i CrimeLab 2016 objęli: Stanisław Piotrowicz, Przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka; Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości; prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk, Komendant Główny Policji oraz Ministerstwo Rozwoju.
Informacje organizacyjne
Wstęp na Targi EuroLab oraz CrimeLab jest bezpłatny po dokonaniu obowiązkowej rejestracji. Oba wydarzenia będą otwarte w godzinach 9:00-16:00 w dniach 12 i 13 kwietnia, a 14 kwietnia w godzinach 9:00-15:00 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Więcej informacji oraz szczegółowy program znajdują się na stronie www.targieurolab.pl.
***
Kontakt PR:
Joanna Kuźma, Lawenda Public Relations,
joanna@lawendapr.com, tel. 502 096 072
Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
agnieszka@lawendapr.com, tel. 601 99 10 89
Ewa Prochowicz, koordynator działu marketingu, MT Targi Polska,
eprochowicz@mttargi.pl, tel. 22 529 39 26
________
Tagi: Targi EuroLab, CrimeLab
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje