Leczenie nowotworów złośliwych wątroby
W czasie trwania projektu konsorcjum z powodzeniem ustanowiło program zrównoważonego transferu wiedzy i integrowania umiejętności. Większość uczestników wymiany zostało przeszkolonych w ramach modularnego kursu blokowego. Program szkoleniowy pozwoli zwiększyć możliwości nawiązania długoterminowej współpracy w przyszłości. Dzięki praktykom prowadzonym w ramach projektu HEPTAG EXCHANGE koordynujące go instytucje mogły określić luki w umiejętnościach i nakierować długoterminową współpracę w celu udoskonalenia programów szkoleniowych.
Prace badawcze zaowocowały powstaniem innowacyjnych, polimerowych materiałów farmaceutycznych do podawania pozajelitowego lub doustnego celowanych leków przeciwnowotworowych. Opracowane materiały korzystają z potencjału nanocząstek sprzężonych lub nie z ligandem. Podczas projektu analizowano wielkość cząstek, ładunek powierzchni, możliwość wprowadzania i kontrolowanego uwalniania leków oraz IC50 leków w różnych postaciach. W projekcie materiałów nośnikowych wykorzystano reszty peptydowe do jednoczesnego dostarczania genów i leków przeciwnowotworowych.
Na zakończenie projektu każdy z partnerów uzyskał wartościową wiedzę, umiejętności i doświadczenie do wprowadzania dalszych innowacji w rozpoznawaniu i leczeniu nowotworów złośliwych. To doświadczenie zacieśni współpracę UE z Chinami i pozwoli wypełnić obecne luki w leczeniu onkologicznym.
Źródło: www.cordis.europa.eu
Tagi: watroba, nowotwor
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje