Konkurs astronomiczny „Astrolabium”
Celem Konkursu jest propagowanie nauk ścisłych, a szczególnie astronomii i badań kosmicznych. Uczestnictwo w konkursie pozwoli pogłębić dotychczasową wiedzę z astronomii, jak również wpłynąć na rozwój nowych pasji. Konkurs przeprowadzany jest dwuetapowo, zaś uczestnicy podzieleni są na cztery grupy wiekowe – klasy podstawowe 1-3 i 4-6, szkoły gimnazjalne 1-3 oraz ponadgimnazjalne 1-3.
Sprawdź się w dwóch etapach
Pierwszy etap konkursu polega na wykonaniu przez uczniów ciekawych doświadczeń konkursowych, przygotowanych specjalnie na potrzeby każdej z grup wiekowych. W ramach ich wykonywania uczniowie zmierzą się ze współczesnymi problemami świata nauki, posługując się takimi samymi metodami i narzędziami, jakie wykorzystują naukowcy. Uczniowie mogą wykonywać doświadczenia samodzielnie lub pod okiem nauczyciela zarówno w ramach lekcji, jak i zajęć pozalekcyjnych. Dzięki wykonaniu doświadczeń uczniowie nie tylko poznają tajemnice otaczającego nas Wszechświata, ale również zdobędą nowe umiejętności.
Drugi etap konkursu będzie polegał na przeprowadzeniu testu w zgłoszonych szkołach, który będzie sprawdzianem umiejętności i wiedzy zdobytych zarówno podczas wykonywania doświadczeń, jak i we własnym zakresie.
Zorganizuj fascynujący warsztat!
Dla uczestników z największą liczbą punktów przewidziane są cenne nagrody rzeczowe. Zdobywcy pierwszego miejsca w każdej z czterech grup wiekowych zostaną nagrodzeni teleskopami. Szkoły, w których procentowe uczestnictwo w Konkursie uczniów z danego poziomu będzie największe, zostaną nagrodzone możliwością zorganizowania na ich terenie Warsztatów Astronomicznych prowadzonych przez specjalistów z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opłata konkursowa za udział jednego ucznia wynosi 8 zł.
Więcej informacji na stronie internetowej:
www.astrolabium.org
Źródło: www.wiz.pl
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje