250 specjalistów wysokich ciśnień na konferencji w Poznaniu
Sześciodniowa konferencja odbędzie się na jednym z najnowocześniejszych wydziałów chemii w Polsce. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza gościć będzie wybitnych znawców tematyki wysokich ciśnień z kilkunastu krajów. Przyjadą na konferencję Europejskiej Grupy Wysokich Ciśnień (55th European High Pressure Research Group Meeting) w dniach 3-8 września, 2017.
W programie konferencji przewidziano aż 25 sesji wykładowych. 55th European High Pressure Research Group Meeting to jedna z głównych serii międzynarodowych konferencji poświęconych wysokim ciśnieniom. Uczestniczyć w niej będzie około 250 badaczy, włączając takie sławy jak profesor Leonid Dubrovinsky i profesor Natalia Dubrovinskaia z Geoinstytutu w Bayreuth.
„Oboje są tegorocznymi laureatami, przyznawanej przez Szwedzką Akademię Królewską Nagrody Georgi Aminoff’a, którą w środowisku uznaje się za krystalograficznego Nobla. To dla nas zaszczyt, że będą Oni uczestniczyć w poznańskiej konferencji” – podkreśla prof. Andrzej Katrusiak, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji 55th EHPPGM, z Wydziału Chemii UAM.
To właśnie Leonid Dubrovinsky osiągnął, jak dotąd, najwyższe ciśnienie w laboratorium naukowym. A w Poznaniu dla szerszej niż konferencyjna publiczności, wygłosi także wykład otwarty w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pod tytułem „Journey to the Centre of Earth 150 years after Jules Verne: Science – not fiction”.
„Na początku XXI wieku musimy przyznać, że badania w takich dziedzinach, jak chemia, biologia, farmacja ustalają standardy dobrobytu i lepsze warunki życia ludzkości. Nauki te będą musiały też zająć się i rozwiązać wiele problemów współczesnego życia. Mamy nadzieję, że 55th EHPPGMÂ będzie ważną częścią tego wyzwania” - mówi profesor Henryk Koroniak, dziekan Wydziału Chemii UAM.
Konferencję dla Wydziału Chemii UAM organizuje Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, który na co dzień jest jednym z polskich liderów łączenia nauki z biznesem. To także wróży konferencji 55th EHPPGMÂ sukces jeszcze przed jej rozpoczęciem.
Więcej informacji o konferencji na http://ehprg2017.org/.
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje