Kolejna edycja konkursu „Wakacje z matematyką”
mFundacja ogłosiła właśnie kolejną odsłonę konkursu grantowego „Wakacje z matematyką”. Od 8 maja o granty w wysokości do 5 tys. zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne i grupy nieformalne (m.in. koła naukowe czy zespoły pod okiem nauczycieli lub rodziców). Program obejmuje 6 największych polskich miast: Warszawę, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk.
Zgłaszane projekty powinny być skierowane do uczniów szkół podstawowych w podziale na klasy 1-3 i 4-8, zostać zrealizowane w trakcie szkolnych wakacji, upowszechniać matematykę, pokazywać jej przydatność w życiu codziennym oraz łączyć naukę z zabawą i angażować dzieci do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Szczególnie mile widziane są pomysły, które w kreatywny i niestandardowy sposób wprowadzą uczestników w świat matematyki w przestrzeni miejskiej.
Harmonogram „Wakacji z Matematyką” w 2018 roku:
•Â Â Â 8 maja – rozpoczęcie naboru wniosków
•Â Â Â 14 czerwca – zakończenie naboru wniosków
•Â Â Â Do 26 czerwca – ogłoszenie listy beneficjentów
•Â Â Â Do 3 lipca –Â przekazanie darowizn
•Â   Do 31 sierpnia – zakończenie działań w dofinansowanych projektach
- Dzięki konkursowi grantowemu „Wakacje z matematyką” chcemy, aby dzieci spędzające wakacje w mieście miały dostęp do ciekawych zajęć, łączących zabawę z nauką matematyki. Od inauguracji programu w 2016 roku przyznaliśmy już 122 tys. zł na realizację 25 projektów. Ponad 2 tys. dzieci wzięło udziałÂ w warsztatach, zawodach matematyczno-sportowych, półkoloniach, grach miejskich i festynach rodzinnych, których wspólnym mianownikiem była matematyka. Dzięki tym aktywnościom, uczestnicy nie tylko rozwijali swoją wiedzę i wyobraźnię, ale po prostu dobrze się bawili – mówi Monika Czajkowska z mFundacji.
Aby otrzymać dofinansowanie, wystarczy wejść na stronę internetową: https://www.mbank.pl/mfundacja/wakacje-z-matematyka/ oraz pobrać wniosek, wypełnić go i odesłać do 14 czerwca. Na stronie można się również zapoznać ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi programu oraz z regulaminem.
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje