Podwójnie uszczelnione końcówki węży – twoje bezpieczeństwo
Do tej pory stosowano połączenia sztywne, które o ile były wykonane prawidłowo zapewniały bezpieczne funkcjonowanie laboratoriów. Ich wadą jest jednak sam proces instalacji, który jest pracochłonny i wymaga dużego doświadczenia firm wykonawczych, szczególnie przy mediach o wysokiej czystości gdzie liczy się bardzo czystość instalowanych przewodów rurowych i sposób lutowania czy spawania. Jest też zawsze problem ewentualnej rozbudowy takiego systemu czy zmiany w przypadku wystąpienia konieczności zastosowania większej ilości punktów poboru czy zamiany stosowanego medium. Wówczas istnieje konieczność dłuższego wyłączenia z pracy takiego pomieszczenia a czasami nawet całego laboratorium.
W przypadku połączeń elastycznych problemy te nie występują. Instalacja jest prosta i szybka, połączenia wężowe są indywidualnie dedykowane do każdego rodzaju mediów co daje znaczne oszczędności czasu instalacji i ewentualnych zmian w trakcie funkcjonowania laboratoriów.
Połączenia giętkie BROEN Uniflex to zestaw podwójnie uszczelnionych gniazd i węży. Połączenia są bezpieczne gdyż każdy wąż i każde gniazdo są sprawdzane testem szczelności przed opuszczeniem fabryki w Danii. Producent testuje połączenia tak by dawały 100 pewności do 10 lat użytkowania.
Warto pamiętać o tym przy wyborze dostawcy węży do laboratoriów . Dotyczy to także wody, której instalacja w formie połączeń giętkich jest powszechna lecz najczęściej są to zwykłe węże sanitarne kupowane w hurtowniach sanitarnych z pojedynczym uszczelnieniem. Jaki może być efekt rozszczelnienia takiego węża nietrudno sobie wyobrazić.
Zobacz więcej:
Zestawy na gazy palne, na wodę, na gazy niepalne
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje