Zakrzepica w czasie COVID-19 - webcast PAP
To drugie z cyklu trzech spotkań w formie webcastu, poświęconych diagnostyce i leczeniu zakrzepowo-zatorowemu. Spotkanie będzie transmitowane live na: zdrowie.pap.pl, a jego zapis zostanie opublikowany wkrótce po wydarzeniu.
Zakrzepy zyskały szczególną „sławę”, kiedy pojawiły się doniesienia na temat możliwego rzadkiego powikłania po szczepieniu przeciw COVID-19. Jednocześnie do opinii publicznej nie przebiła się z równą mocą informacja o tym, że powikłania zakrzepowo-zatorowe dotyczą olbrzymiej grupy pacjentów, którzy na COVID-19 zachorowali – nawet połowy tych, którzy z powodu tej choroby musieli trafić na oddział intensywnej opieki medycznej. Wciąż nie jest też powszechną wiedzą, że zakrzepica żył głębokich oraz inne jednostki chorobowe związane z powstawaniem zakrzepów to jedne z najpowszechniejszych, a jednocześnie przyczyniających się do wielu nieszczęść schorzeń współczesnych czasów.
O tym, jak współczesna medycyna może pomóc pacjentom borykającym się z tym problemem, czy sami pacjenci mogą nie dopuścić do powstawania zakrzepów, opowie prof. Krzysztof Filipiak – hipertensjolog, kardiolog i farmakolog kliniczny z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM.
Spotkanie poprowadzi Justyna Wojteczek, redaktor prowadząca Serwis Zdrowie PAP. Postaw na Wiedzę! w Polskiej Agencji Prasowej.
Zarejestrowane na spotkanie osoby będą mogły zadawać pytania w formie pisemnej. Pytania można również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl.
Cykl spotkań jest realizowany we współpracy w partnerem merytorycznym, firmą Pfizer.
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje