Aptekarze przygotowują się do kolejnego protestu
21 stycznia w trakcie Zjazdu Aptekarzy podjęta została uchwała w sprawie zmiany formy protestu członków samorządu aptekarskiego poprzez zrezygnowanie z codziennego zamykania aptek w godzinach 13-14 z równoczesnym wezwaniem do rygorystycznego, wymaganego przez obowiązujące przepisy prawa oraz umowę z NFZ, badania przez aptekarzy formalnej poprawności recept lekarskich oraz wydawania leków refundowanych wyłącznie na podstawie prawidłowo wystawionych recept.
"Doświadczenia uzyskane w trakcie protestu prowadzonego w dniach 16-22 stycznia pokazują, że niezbędne przygotowania do silnego i skutecznego protestu muszą być w jeszcze większym stopniu skoordynowane" - twierdzą władze dolnośląskiego samorządu farmaceutów. Dlatego proszą o przesyłanie przez apteki do DIA mailem lub faksem deklaracji o gotowości przystąpienia do protestu całodniowego.
"Bardzo pomocne byłyby też zgłoszenia aptekarzy z poszczególnych miast Dolnego Śląska, którzy koordynowaliby przygotowania i przebieg protestu w terenie. Z regionu wałbrzyskiego zgłosiło się już kilkanaście takich osób" - informuje Prezydium ORA DIA.
- Do Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Bydgoszczy wpływają pytania aptekarzy o informacje dotyczące prowadzonych przez Prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej negocjacji z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia w sprawie zmian w przepisach wykonawczych do ustawy refundacyjnej. Aptekarze domagają się informacji, jakie najważniejsze zmiany zostały dotychczas uzgodnione - relacjonuje Prezes PKOIA w Bydgoszczy Piotr Chwiałkowski.
- Środowisko słusznie uważa, że sprawy, które dotyczą sfery praw pacjenta i odpowiedzialności aptekarza, powinny być dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Na podstawie docierających do nas sygnałów możemy przewidywać, że jeśli środowisko nie otrzyma w możliwie szybkim terminie informacji w żywotnie intersujących kwestiach, wówczas może dojść do wznowienia protestu - ostrzega Chwiałkowski.
Źródło: http://www.mp.pl
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje