Jak radzić sobie ze smutkiem, przezwyciężać depresję i uczynić swoje życie satysfakcjonującym - odpowiedzi na te pytania postara się udzielić profesor Amit Goswami. Ten wybitny fizyk kwantowy będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu "Horyzonty poznania SWPS", które odbędzie się 7 marca.
Prof. Goswami twierdzi, że każdy może spełniać marzenia, a szczęście zależy od nas samych. Podczas spotkania w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej udowodni uczestnikom, że psychologię można tłumaczyć prawami fizyki.
"Wszyscy jesteśmy częścią wszechświata i mamy na niego realny wpływ" - mówi profesor i podkreśla, że myśląc radośnie "zwiększamy prawdopodobieństwo, że przydarzy nam się coś dobrego". "Wszystko zależy od pozytywnego myślenia, które jest źródłem pozytywnych wibracji, a te z kolei przyciągają zdarzenia i sytuacje naładowane pozytywną energią" - dodaje.
Profesor Amit Goswami jest światowym autorytetem w dziedzinie fizyki kwantowej, wykładał na Uniwersytecie w Oregonie. Jest pionierem nowego, multidyscyplinarnego podejścia do nauki, uznającego pierwszeństwo świadomości względem nauki. Jego prace były publikowane w czasopismach naukowych trzech różnych dziedzin: fizyki, biologii i psychologii. Jest autorem podręczników związanych z fizyką kwantową i świadomością, m.in. "Mechanika kwantowa", "Oczami fizyka", "Samoświadomy kosmos", "Kwantowa twórczość".
Spotkanie z prof. Goswamim to już szósty wykład w ramach "Horyzontów poznania SWPS", nowatorskiego cyklu comiesięcznych otwartych spotkań w SWPS w Warszawie. Zaproszeni goście to przedstawiciele nauk przyrodniczych, humanistycznych i społecznych, którzy wpisują się w interdyscyplinarny profil uczelni. Projekt jest współfinansowany przez MNiSW. Gościem kolejnej dyskusji będzie profesor Mordechai Kremnitzer, profesor na Wydziale Prawa w Instytucie Demokracji Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.
Wykładu prof. Goswamiego można będzie wysłuchać w warszawskiej siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej 7 marca o godz. 18.
http://laboratoria.net/aktualnosci/12805.html
03-03-2023
Dla osób z niewydolnością serca.
03-03-2023
Informują Władze USA.
03-03-2023
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
03-03-2023
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
03-03-2023
Po to by oszczędzać energię w miastach.
03-03-2023
Filmy, zdjęcia i eksponaty związane z astronomią.
03-03-2023
Przekazał Wydział Fizyki UW.
03-03-2023
Postępujące ocieplenie dot. wszystkich sezonów roku.
Recenzje