Komercjalizację wiedzy najprościej zdefiniować można jako proces, bądź cykl procesów, których efektem jest wprowadzenie nowego produktu lub nowej metody produkcji na rynek. Zazwyczaj implementacja nowego rozwiązania na rynek jest ostateczną fazą rozwoju produktu. Jednakże jest ona także najbardziej ryzykowna, bowiem wiąże się z szeregiem wysokich wydatków, przede wszystkim na reklamę, promocję i wszelkie zabiegi marketingowe.
Lentikats Biotechnology jest innowacyjną firmą biotechnologiczną. Przedsiębiorstwo to zajmuje się enkapsulacją wolnych enzymów pozyskiwanych z mikroorganizmów w porowatych nośnikach utworzonych z alkoholu poliwinylowego (PVA). Mikrokapsułki te posiadają charakterystyczny i unikatowy kształt ziaren soczewicy. PVA wykorzystywany przez Lentikats Biotechnology posiada konsystencję hydrożelu, dzięki czemu dysponuje bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi I mechanicznymi pozwalającymi zachowywać mu długotrwałą stabilność. Ponadto PVA nie jest degradowany biologicznie i charakteryzuje się zerową toksycznością.
Komercjalizacja unikalnej i oryginalnej technologii immobilizacji enzymów oraz mikroorganizmów, była głównym celem czeskiej firmy LentiKat’sBiotechnology już od czasu utworzenia przedsiębiorstwa w 2006 roku. Obecnie, możliwość unieruchamiania wszelkiego rodzaju mikroorganizmów I enzymów w formie wolnej lub usieciowanej w porowatych nośnikach PVA, czyni z technologii LentiKat’sBiotechnology jedną z lepszych metod immobilizacji na rynku. Dodatkowo, technika ta ma ogromny potencjał zastosowania w różnych gałęziach przemysłu biotechnologicznego. Począwszy od produkcji niezwykle czystych farmaceutyków, poprzez wytwarzanie biopaliw drugiej generacji, po gospodarowanie odpadami.
-Istnieje kila czynników wpływających na powodzenie realizowanych projektów.
W przypadku przedsiębiorstw typu start-up, głównym, napędzającym czynnikiem, oczywiście poza innowacyjnym pomysłem, są ludzie, odpowiednio dobrani i zmotywowani do działania. Każdy członek zespołu musi zawsze wykazywać pełne zaangażowanie w realizowany projekt, i sumiennie, do końca doprowadzać powierzone mu zadania. W ciągu pięciu lat chciałbym, aby firma LentiKat’s Biotechnology stała się firmą prowadzącą działalność na każdym kontynencie, posiadającą sieć pełnowartościowych kooperacji na dużą skalę z dużymi światowymi koncernami – mówi Ludek Karasek, Prezes Lentikat’s Biotechnology, prelegent BioForum 2012, które odbędzie się w dniach 23-24 maja w Brnie, w Czechach.
Podczas swojego wykładu Ludek Karasek opowie jak Lentikat’s Biotechnology stanęło na wysokosci zadania i odnalazło najbardziej efektywny sposób na technologiczne przejście ze skali laboratoryjnej w 2006 roku, do wielotonowej, przemysłowej produkcji enzymóww roku 2012. Karasek podsumuje ponadto doświadczenie i osiągnięcia firmy w różnych dziedzinach przemysłu, takich jak produkcja biopaliw, półproduktów farmaceutycznych i wolnych od laktozy produktów mlecznych. Poruszy także kwestie oczyszczania ścieków z trwałych zanieczyszczeń organicznych.
BioForum stanowi znakomitą szansę dla pozyskiwania bezpośrednich kontaktów biznesowych z liderami sektora biotechnologii Polski i Krajów Europy Środkowej oraz z liderami projektów badawczo-rozwojowych o potencjale wdrożeniowym głównie w sektorze biotechnologii, farmacji. Jako najważniejsze wydarzenie biosektora Regionu jest doskonałym źródłem pomysłów, produktów oraz innowacyjnych leków, w tym biotechnologicznych. Głównym organizatorem BioForum jest Bio-Tech Consulting www.biotechconsulting.pl
BioForum - Central European Forum of Biotechnology & Innovative BioEconomy
wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się
23-24 maja 2012 w Centrum Konferencyjnym BVV Trade Fairs in Brno (Czechy).
http://laboratoria.net/aktualnosci/13032.html
03-03-2023
Dla osób z niewydolnością serca.
03-03-2023
Informują Władze USA.
03-03-2023
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
03-03-2023
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
03-03-2023
Po to by oszczędzać energię w miastach.
03-03-2023
Filmy, zdjęcia i eksponaty związane z astronomią.
03-03-2023
Przekazał Wydział Fizyki UW.
03-03-2023
Postępujące ocieplenie dot. wszystkich sezonów roku.
Recenzje