Boomerang: spotkania o komercjalizacji nauki
Boomerang to inicjatywa uczestników pierwszej edycji programu "Top 500 Innovators" (http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/inicjatywy/top-500-innovators/), którzy wzięli udział w dwumiesięcznym programie stażowo-szkoleniowym w Stanford University w USA.
"Każdy, kto startuje z nowym startupem, liczy na duży sukces. Wszyscy mamy nadzieję na to, że oferowane przez nas usługi natychmiastowo wypełnią lukę na rynku. Jednak, gdy okazuje się, że nasza firma ma już na koncie pierwsze osiągnięcia, a nasz produkt faktycznie jest innowacyjny i odpowiada na rzeczywistą potrzebę klientów, to prawdziwe wyzwania tak naprawdę dopiero się zaczynają" - zapowiadają spotkanie organizatorzy.
Zainspirowani amerykańskim modelem kontaktów naukowców z biznesem, organizują w całej Polsce spotkania z przedsiębiorcami. Spotkania będą transmitowane na żywo do kilkunastu jednostek naukowych w całej Polsce: wyższych uczelni, centrów transferu technologii i instytutów naukowych.
Uczestnicy spotkań będą mieli okazję do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń i rozpoczęcia współpracy. Inicjatywa służy promowaniu przedsiębiorczości w środowisku naukowym, jest też zachętą dla naukowców do podejmowania prób wdrażania własnych pomysłów.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.00 na Uniwersytecie Warszawskim (Budynek dawnego Centrum Informatycznego UW, Krakowskie Przedmieście 26/28, sala 306).
Spotkanie będzie transmitowane m.in. w wybranych miejscach na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, Politechnice Częstochowskiej, w częstochowskiej Wyższej Szkole Lingwistycznej, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Łódzkiej, w poznańskim Instytucie Logistyki i Magazynowania, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, czy w Politechnice Śląskiej.
Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.com.pl
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje