Szybsza, łatwiejsza i bardziej kompleksowa charakterystyka materiałów
W oparciu o ponad 50-letnie doświadczenie w dziedzinie termograwimetrii firma Netzsch opracowała najnowszy model termowagi: TG 209 F1 Libra®. Dzięki niemu możemy dokonać analiz o wiele szybciej, dokładniej, w poszerzonym zakresie temperatur.
W odróżnieniu od innych termowag, czasochłonna determinacja linii bazowej, która zwykle musi być przeprowadzana przed pomiarem w przypadku TG 209 F1 Libra®, nie jest już potrzebna. Unikalna funkcja BeFlat® automatycznie kompensuje wpływ wszelkich czynników zewnętrznych na pomiar próbki. Redukuje to czas pracy nawet o 50%, zwiększając tym samym efektywność pracy urządzenia.
Nowe spojrzenie na przemiany fazowe
Termowaga TG 209 F1 Libra jest przeznaczona m.in. do badania polimerów. Kalkulowany sygnał DTA (c-DTA) dostarcza cenne informacje na temat przemian fazowych zachodzących w próbce w trakcie pomiaru. Za pomocą tych dodatkowych informacji możemy znacznie łatwiej i precyzyjniej scharakteryzować próbkę.
Ceramiczny mikropiec – dłuższy czas życia urządzenia
Czas pracy nowego ceramicznego piecajest teraz wielokrotnie dłuższy niż w przypadku konwencjonalnych termowag. Prowadzenie pomiarów dla polimerów zawierających fluor bądź chlor nie stanowi już teraz problemu. Gazy pochodzące z reakcji i gazy płuczące nie ulegają kondensacji, zapobiegając powstawaniu niepożądanego efektu pamięci, który może całkowicie zakłócić wyniki kolejnych pomiarów w przypadku systemów konwencjonalnych.
Brak nakładających się efektów dzięki próżnioszczelnej konstrukcji
Próżnioszczelna konstrukcja TG 209 F1 Libra zapewnia nie tylko uzyskanie czystej atmosfery, ale również prowadzenie pomiarów w próżni. Takie procesy, jak: stopnie ubytku masy w trakcie odparowywania plastyfikatora czy rozkładu polimeru, mogą być łatwo rozróżnialne. W konsekwencji daje nam to możliwość dokładniejszego wyznaczenia zawartości plastyfikatorów w badanych materiałach.
Więcej informacji: http://www.netzsch-thermal-analysis.com/pl/produkty/detail/pid,54.html
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje