Międzyuczelniane Centrum Nanobiomedyczne
To największy wspólny projekt uczelni wyższych w stolicy Wielkopolski. Nowoczesny kompleks nowego Centrum Nanobiomedycznego zawiera sale wykładowe i laboratoria, a także umożliwia przekazywanie wiedzy za pośrednictwem internetu oraz nowoczesnej platformy e-learningowej. W skład zaplecza badawczego weszło dziewięć laboratoriów wśród których na największą uwagę zasługują m.in. pracownia spektroskopii rezonansów magnetycznych oraz obrazowania, pracownia chemiczna, biologiczna, medyczna oraz nanostruktur. W obrębie budynku znalazły się także tzw. cleanroomy, które stwarzają najlepsze warunki do prowadzenia precyzyjnych badań.
We wszystkich wspólnie będą prowadzić badania naukowe pracownicy i zdobywać pierwsze doświadczenia studenci czterech największych uczelni w Poznaniu. Celem przedsięwzięcia było zagwarantowanie absolwentom interdyscyplinarnego wykształcenia, które łączyć będzie ze sobą nauki podstawowe takie jak fizyka, chemia, biologia czy biofizyka z naukami ścisłymi i medycznymi takimi jak inżynieria materiałowa, fizyka techniczna, czy inżynieria biomedyczna. Dzięki zajęciom organizowanym w Międzywydziałowym Centrum Nanobiomedycznym absolwenci, którzy opuszczą mury swoich uczelni będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy.
Budowa nowoczesnego kompleksu została dofinansowania ze środków z Programu Infrastruktura i Środowisko. Międzyuczelniane Centrum Biomedyczne już swoją stronę internetową, na której można znaleźć dodatkowe informacje. Więcej o projektach inwestycyjnych realizowanych na polskich uczelniach można przeczytać na Portalu Innowacji.
Źródło: www.pi.gov.pl
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje